Tom Engvik AS
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 047 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 426 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Tom Engvik AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 15,0 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 132 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 15,0 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,66 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 2,5 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 5,73 MNOK | 4,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Tom Engvik AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Tom Engvik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Tom Engvik AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 15,0 % i 2024, og er nr. 18 426 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 15 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,9 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tom Engvik AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %.
Hvor solid er Tom Engvik AS?
Egenkapitalandelen var 15,0 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 5,66 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Tom Engvik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Tom Engvik AS i Handel?
Tom Engvik AS er nr. 18 426 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 047 av 3 519. Omsetningen endret seg 2,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918057889
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 23 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 7. november 2016 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- REMA 1000 Vinderen, Holmenveien 1, 0374 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 29 | 22 | |
| Rang | 17 213 | 18 426 | 20 637 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | 0,9 % | −0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 8,9 % | −1,1 % | |
| Egenkapitalandel | 15,0 % | 15,0 % | 17,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,01 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,5 % | −4,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 128,5 MNOK | 131,7 MNOK | 126,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,5 MNOK | 14,8 MNOK | 12,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,4 MNOK | 12,7 MNOK | 10,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 13,2 MNOK | 12,6 MNOK | 9,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,2 MNOK | 12,5 MNOK | 9,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5492823.
Videre
Lignende selskaper
- Bobil Trondheim AS indeks 29, nr. 18 408 · sammenlign
- Mediability Norway AS indeks 29, nr. 18 421 · sammenlign
- Merlett Nor AS indeks 29, nr. 18 431 · sammenlign
- Wannebo International A/S indeks 29, nr. 18 434 · sammenlign
- Haugtrac AS indeks 29, nr. 18 439 · sammenlign