Bjerke Rør AS
Score · regnskapsår 2023
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 475 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 509 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Bjerke Rør AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 6,7 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 2,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 11,9 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 6,7 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 13,94 | 2,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,44 MNOK | 2,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Bjerke Rør AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Bjerke Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Bjerke Rør AS hadde en driftsmargin på 2,8 % og en egenkapitalandel på 6,7 % i 2023, og er nr. 15 509 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,7 % (median 29,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 16 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bjerke Rør AS?
Driftsmarginen var 2,8 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,9 %.
Hvor solid er Bjerke Rør AS?
Egenkapitalandelen var 6,7 % i 2023 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 13,94 (median 2,37).
Hvordan er likviditeten i Bjerke Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Bjerke Rør AS i Bygg og anlegg?
Bjerke Rør AS er nr. 15 509 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 475 av 1 678.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918082476
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 33 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. november 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Stanseveien 25, 0976 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Anders Bjørnesen
- Styrets leder
- Frode Ellingsæter Vestnes
- Styremedlem
- Henning Bjerke
- Styremedlem
- Anders Bjørnesen
- Styremedlem
- Elin Mørk Bjerke
- Revisor
- Vekst Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 20 | 68 | |
| Rang | 15 509 | 17 578 | 3 509 | |
| Driftsmargin | 2,8 % | 0,6 % | 11,3 % | |
| Totalrentabilitet | 11,9 % | 2,5 % | 37,5 % | |
| Egenkapitalandel | 6,7 % | 9,7 % | 37,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,17 | 1,75 | |
| Omsetningsvekst | – | −27,0 % | −9,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113,4 MNOK | 82,8 MNOK | 75,3 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 0,5 MNOK | 8,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,0 MNOK | 0,3 MNOK | 8,3 MNOK |
| Årsresultat | 2,3 MNOK | 0,2 MNOK | 6,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,0 MNOK | 21,0 MNOK | 22,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,2 MNOK | 20,4 MNOK | 22,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK | 8,5 MNOK |
| Sum gjeld | 25,2 MNOK | 19,0 MNOK | 14,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 23,6 MNOK | 17,5 MNOK | 12,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4880817.
Videre
Lignende selskaper
- Vest Entreprenør AS indeks 23, nr. 15 459 · sammenlign
- Byggmester Neteland AS indeks 23, nr. 15 494 · sammenlign
- Halsa Bygg AS indeks 23, nr. 15 513 · sammenlign
- Rasmussen & Skjelbred A/S indeks 23, nr. 15 521 · sammenlign
- Gunvald Johansen Bygg AS indeks 23, nr. 15 554 · sammenlign