Omfa AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 780 av 1 719 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 171 av 2 554 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Omfa AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 715 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −102,4 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 93,0 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −102,4 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 436,8 % | 6,1 % |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 15,1 % |
| Egenkapitalandel | 93,0 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,98 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,86 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −24,4 % | 3,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Omfa AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 719 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Omfa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Omfa AS har score 52 for 2025, rang 1 171 av 2 554 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 93,0 % mot median 43,1 %. Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 10,86 mot median 1,53.
Svakest: Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −24,4 % mot median 3,3 %. Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin −102,4 % mot median 6,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −102,4 % (median 6,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 48,0 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −48,6, bransjen −0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Omfa AS med 48,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 48,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Omfa AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −53,8 % | 6,8 % | −34,2 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng | −32,5 prosentpoeng |
| 2025 | −102,4 % | 6,2 % | −48,6 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −48,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Omfa AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Omfa AS falt 48,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −19,6 % | −53,8 % | −102,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Omfa AS falt 48,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −19,6 % | −53,8 % | −102,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Omfa AS falt 48,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −19,6 % | −53,8 % | −102,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Omfa AS hadde en driftsmargin på −102,4 % og en egenkapitalandel på 93,0 % i 2025, og er nr. 1 171 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −53,8 % til −102,4 % og omsetningen falt med 24 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 54 MNOK og 147 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | 147 MNOK |
| EV/EBIT | 20,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,3 | 54 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −102,4 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 4 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Omfa AS?
Driftsmarginen var −102,4 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,3 %.
Hvor solid er Omfa AS?
Egenkapitalandelen var 93,0 % i 2025 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 0,98).
Hvordan er likviditeten i Omfa AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,86 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Omfa AS i Helse og omsorg?
Omfa AS er nr. 1 171 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 780 av 1 719. Omsetningen endret seg −24,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918085084
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.230)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Jens Tvedts gate 9, 4024 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 95 %
- Eiere over 60 år
- 90 % av personeierne sine aksjer (medianalder 70 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: New Dente 1 AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 61 | 52 | |
| Rang | 479 | 725 | 1 171 | |
| Driftsmargin | −19,6 % | −53,8 % | −102,4 % | |
| Totalrentabilitet | 6,6 % | 39,7 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 98,9 % | 92,8 % | 93,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 64,79 | 11,10 | 10,86 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,4 % | −24,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,7 MNOK | −1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 32,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 3,2 MNOK | 32,0 MNOK | 4,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 49,7 MNOK | 82,3 MNOK | 81,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 32,2 MNOK | 59,5 MNOK | 59,0 MNOK |
| Egenkapital | 49,2 MNOK | 76,4 MNOK | 76,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 49,2 MNOK | 76,4 MNOK | 76,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 5,9 MNOK | 5,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 5,4 MNOK | 5,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6946474.
Videre
Lignende selskaper
- Kapro AS indeks 52, nr. 1 167 · sammenlign
- Rivik Psykologi AS indeks 52, nr. 1 168 · sammenlign
- Norklinikken Madla AS indeks 52, nr. 1 169 · sammenlign
- Elvebakken Fysioterapi AS indeks 52, nr. 1 170 · sammenlign
- Nemus Arna AS indeks 52, nr. 1 173 · sammenlign