Rackit AS
Score · regnskapsår 2023
10av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 202 av 1 243 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 665 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Rackit AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 243 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −37,5 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel −8,8 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −37,5 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | −40,4 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | −41,4 % | 12,8 % |
| Egenkapitalandel | −8,8 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,79 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,01 MNOK | 1,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 10 gjør Rackit AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 243 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Rackit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Rackit AS hadde en driftsmargin på −37,5 % og en egenkapitalandel på −8,8 % i 2023, og er nr. 3 665 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −8,8 % (median 34,1 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −40,4 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −37,5 % (median 5,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rackit AS?
Driftsmarginen var −37,5 % i 2023, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −41,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Rackit AS?
Egenkapitalandelen var −8,8 % i 2023 (median 34,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Rackit AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2023 (median 1,41).
Hvordan står Rackit AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Rackit AS er nr. 3 665 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 202 av 1 243.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918098003
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. februar 2026
- Stiftet
- 9. november 2016 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,48 MNOK
- Forretningsadresse
- Kontorveien 12, 4033 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 10
- Største eier
- 37,2 % · tre største 73,3 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 10 %
- Nordan Gruppen AS · 37,2 %
- Isv Invest AS · 18,7 %
- Isv Finans AS · 17,3 %
- Tknag Invest AS · 10,2 %
- Techkon AS · 8,9 %
- RG Holding AS · 2,2 %
- Madon AS · 1,9 %
- Hewe Holding AS · 1,5 %
- Isv Holding AS · 1,3 %
- Sunayl Holding AS · 0,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 10 | 10 | 56 | |
| Rang | 3 665 | 3 847 | 1 497 | |
| Driftsmargin | −37,5 % | −54,8 % | 20,4 % | |
| Totalrentabilitet | −41,4 % | −42,3 % | 59,0 % | |
| Egenkapitalandel | −8,8 % | −14,9 % | 5,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 0,61 | 2,66 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | 12,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 9,4 MNOK | 10,6 MNOK |
| Driftsresultat | −3,8 MNOK | −5,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,1 MNOK | −6,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | −4,1 MNOK | −6,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,0 MNOK | 12,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,8 MNOK | −1,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −4,1 MNOK | −10,1 MNOK | −8,1 MNOK |
| Sum gjeld | 9,8 MNOK | 14,0 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 MNOK | 5,1 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5103067.
Videre
Lignende selskaper
- Isomur AS indeks 11, nr. 3 657 · sammenlign
- SIV. ING. Stener Sørensen AS indeks 10, nr. 3 659 · sammenlign
- Beagle Media AS indeks 10, nr. 3 662 · sammenlign
- Hy2gen Nordic AS indeks 10, nr. 3 666 · sammenlign
- Rethink AS indeks 10, nr. 3 669 · sammenlign