Axflow AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 152 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 945 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Axflow AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 63,8 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 424 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 12,5 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 17,8 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 63,8 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 23,4 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 7,72 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Axflow AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Axflow AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Axflow AS har score 79 for 2025, rang 945 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 63,8 % mot median 30,0 %. Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 23,4 % mot median 6,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Axflow AS hadde en driftsmargin på 6,8 % og en egenkapitalandel på 63,8 % i 2025, og er nr. 945 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 48,2 % til 63,8 % og omsetningen økte med 23 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 199 MNOK og 468 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 468 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 221 MNOK |
| P/B | 1,0 | 199 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Axflow AS?
Driftsmarginen var 6,8 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,8 %.
Hvor solid er Axflow AS?
Egenkapitalandelen var 63,8 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,57 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Axflow AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,81 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Axflow AS i Handel?
Axflow AS er nr. 945 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 152 av 3 711. Omsetningen endret seg 23,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 8
- i 7 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 66,8 MNOK
- 3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 27. juli 2026 | Movar Iks | Maskinentreprise OM2 - Brevik og Møllebakken pumpestasjoner | 10,8 MNOK |
| 9. juni 2026 | Ålesund kommune | E64 Maskin og prosess 3 – Overføringsanlegget (Konghaugen reinseanlegg) - Kvalifikasjonsfase | 12,8 MNOK |
| 16. september 2025 | Forsvarsbygg | R01846 - Service og reparasjon av pumper i Region Øst | 33,1 MNOK (2 delkontrakter) |
| 1. juli 2025 | Ålesund kommune v/Vann og avløp | E63 Maskin og prosess 2 - Overføringsanlegget (Kvalifiseringsfasen) | 10,2 MNOK |
| 10. april 2025 | Ålesund kommune v/Vatn og Avløp | E62 Maskin og prosess 1 - overføringsanlegget (Kongshaugen) | verdi ikke oppgitt |
| 28. januar 2025 | Bærum kommune | Vannmålere | verdi ikke oppgitt |
| 29. februar 2024 | Aurskog-Høland kommune | Lierjordet Pumpestasjon | verdi ikke oppgitt |
| 7. august 2023 | Oslo kommune v/ Renovasjons- og gjenvinningsetaten | Rammeavtale for leveranse, service og vedlikehold av ventiler | 16,0 MNOK (rammeavtale) |
| 16. juni 2022 | Viken Vest Innkjøpssamarbeid (VVI) | (2022-2103) Vannmålere, rammeavtale | 0,0 MNOK |
| 8. desember 2020 | Drammen kommune | VA - Mekanisk montering, rammeavtale | 0,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918210997
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 55 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. mai 1967 59 år i drift
- Aksjekapital
- 4,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Lilleakerveien 10, 0283 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.axflow.no/
- LEI
- 549300X11QUEQXMP1M68 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 61 | 79 | |
| Rang | 3 961 | 6 702 | 945 | |
| Driftsmargin | 7,1 % | 6,1 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 6,8 % | 17,8 % | |
| Egenkapitalandel | 46,5 % | 48,2 % | 63,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 3,34 | 1,81 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | 23,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 366,0 MNOK | 343,8 MNOK | 424,3 MNOK |
| Driftsresultat | 26,0 MNOK | 20,8 MNOK | 28,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 28,2 MNOK | 0,6 MNOK | 53,1 MNOK |
| Årsresultat | 23,5 MNOK | −2,8 MNOK | 46,8 MNOK |
| Finanskostnader | 11,4 MNOK | 21,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 350,4 MNOK | 332,7 MNOK | 311,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 128,1 MNOK | 189,3 MNOK | 182,6 MNOK |
| Egenkapital | 163,1 MNOK | 160,3 MNOK | 199,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 158,8 MNOK | 155,9 MNOK | 194,7 MNOK |
| Sum gjeld | 187,4 MNOK | 172,5 MNOK | 112,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 69,7 MNOK | 56,7 MNOK | 100,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6523953.
Videre
Lignende selskaper
- Caspara Items AS indeks 79, nr. 933 · sammenlign
- Nordlo Vennesla AS indeks 79, nr. 935 · sammenlign
- Norgesporten Bil AS indeks 79, nr. 937 · sammenlign
- SAELE INVEST & Consulting AS indeks 79, nr. 938 · sammenlign
- Boxo AS indeks 79, nr. 949 · sammenlign