Slangeservice AS
Score · regnskapsår 2024
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 399 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 263 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Slangeservice AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,4 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 59,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,9 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 59,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,16 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 32,0 % | 3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 3,39 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Slangeservice AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Slangeservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Slangeservice AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 59,2 % i 2024, og er nr. 1 263 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 32 % og egenkapitalandelen steg fra 43,2 % til 59,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 7,4 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 59,2 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 3,16 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Slangeservice AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,9 %.
Hvor solid er Slangeservice AS?
Egenkapitalandelen var 59,2 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Slangeservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,16 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Slangeservice AS i Handel?
Slangeservice AS er nr. 1 263 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 399 av 7 161. Omsetningen endret seg 32,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918331972
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 15. desember 2016 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjøvegen 3, 5462 HERØYSUNDET (KVINNHERAD)
- Kommune
- Kvinnherad rang 4–9 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Trond Martin Bjelland
- Styrets leder
- Jon Kåre Bjelland
- Styremedlem
- Trond Martin Bjelland
- Styremedlem
- Anne Tjoflåt
- Varamedlem
- Silje Merete Sætre
- Revisor
- Revisor Marita Østrem AS
- Regnskapsfører
- A B Rekneskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 78 | 60 | |
| Rang | 7 303 | 1 263 | 7 103 | |
| Driftsmargin | 6,4 % | 7,4 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | 10,4 % | 16,9 % | 6,4 % | |
| Egenkapitalandel | 43,2 % | 59,2 % | 57,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 3,16 | 2,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 32,0 % | 4,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,8 MNOK | 17,0 MNOK | 17,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,2 MNOK | 7,5 MNOK | 8,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,7 MNOK | 7,1 MNOK | 8,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,5 MNOK | 4,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 3,9 MNOK | 4,3 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 3,1 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 2,2 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5889315.
Videre
Lignende selskaper
- Afood Market AS indeks 78, nr. 1 258 · sammenlign
- LM Maskin AS indeks 78, nr. 1 261 · sammenlign
- Alfon Kåre Engro AS indeks 78, nr. 1 265 · sammenlign
- Rønning Skipselektronikk AS indeks 78, nr. 1 268 · sammenlign
- Trysil Elektroservice AS indeks 78, nr. 1 273 · sammenlign