Varde AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 337 av 533 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 459 av 2 349 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Varde AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 533 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,3 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 60,6 % (median 40,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,3 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,3 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 40,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −22,2 % | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,53 MNOK | 1,15 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Varde AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (533 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Varde AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Varde AS har score 45 for 2025, rang 1 459 av 2 349 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 67 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 60,6 % mot median 40,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −22,2 % mot median 5,2 %. Lønnsomhet: persentil 27 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,3 % mot median 5,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Varde AS hadde en driftsmargin på 0,3 % og en egenkapitalandel på 60,6 % i 2025, og er nr. 1 459 av 2 349 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 39,9 % til 60,6 % og omsetningen falt med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Varde AS?
Driftsmarginen var 0,3 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.
Hvor solid er Varde AS?
Egenkapitalandelen var 60,6 % i 2025 (median 40,4 %). Gjeldsgraden var 0,65 (median 1,24).
Hvordan er likviditeten i Varde AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,72 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Varde AS i Helse og omsorg?
Varde AS er nr. 1 459 av 2 349 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 337 av 533. Omsetningen endret seg −22,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918337679
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 86 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. oktober 1964 62 år i drift
- Aksjekapital
- 0,14 MNOK
- Forretningsadresse
- Industriveien 9, 6517 KRISTIANSUND N
- Kommune
- Kristiansund rang 17–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 54 | 45 | |
| Rang | 1 111 | 933 | 1 459 | |
| Driftsmargin | −0,1 % | 3,6 % | 0,3 % | |
| Totalrentabilitet | −4,3 % | 7,3 % | 2,3 % | |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 39,9 % | 60,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,44 | 3,19 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,6 % | −22,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,8 MNOK | 59,0 MNOK | 45,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 2,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 1,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | 1,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | −0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 28,8 MNOK | 32,2 MNOK | 16,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,3 MNOK | 25,9 MNOK | 11,0 MNOK |
| Egenkapital | 11,3 MNOK | 12,8 MNOK | 9,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,1 MNOK | 12,6 MNOK | 9,7 MNOK |
| Sum gjeld | 17,5 MNOK | 19,3 MNOK | 6,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,8 MNOK | 8,1 MNOK | 6,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6885360.
Videre
Lignende selskaper
- Tønsberg Tannregulering AS indeks 45, nr. 1 449 · sammenlign
- Senter for Tilpasset Opplæring AS indeks 45, nr. 1 466 · sammenlign
- Opalia Tannklinikk Tromsø AS indeks 45, nr. 1 469 · sammenlign
- Kjeveortoped Line Minster AS indeks 44, nr. 1 471 · sammenlign
- Adaptor Hub AS indeks 44, nr. 1 475 · sammenlign