Fun Center AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 612 av 908 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 987 av 1 424 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fun Center AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 905 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,8 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 1,1 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 15,8 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 16,7 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | 26,2 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 90,88 | 1,22 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | −21,4 % | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 0,32 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Fun Center AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (908 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fun Center AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Fun Center AS har score 40 for 2025, rang 987 av 1 424 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,8 % mot median 3,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,4 % mot median 4,2 %. Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,1 % mot median 33,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,1 % (median 33,6 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,45).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Fun Center AS med 6,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 6,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Fun Center AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 22,0 % | 3,5 % | +16,9 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +17,0 prosentpoeng |
| 2025 | 15,8 % | 3,9 % | −6,2 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −6,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Fun Center AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Fun Center AS falt 6,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 22,0 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Fun Center AS falt 6,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 22,0 % | 15,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Fun Center AS falt 6,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 22,0 % | 15,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Fun Center AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 1,1 % i 2025, og er nr. 987 av 1 424 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 47,8 % til 1,1 % og driftsmarginen falt fra 22,0 % til 15,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 8 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,1 % (median 33,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,45).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fun Center AS?
Driftsmarginen var 15,8 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,2 %.
Hvor solid er Fun Center AS?
Egenkapitalandelen var 1,1 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 90,88 (median 1,22).
Hvordan er likviditeten i Fun Center AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2025 (median 1,45). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Fun Center AS i Kultur og fritid?
Fun Center AS er nr. 987 av 1 424 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 612 av 908. Omsetningen endret seg −21,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Wohaa Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Wohaa Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Wohaa Invest AS
- Fun Center AS du er her
- Stavanger Kickoff AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918408975
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.291)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Holbergs gate 19, 4306 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. januar 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Wohaa Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Wohaa Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 72 | 40 | |
| Rang | 898 | 173 | 987 | |
| Driftsmargin | 5,1 % | 22,0 % | 15,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,8 % | 54,1 % | 26,2 % | |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 47,8 % | 1,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,82 | 0,98 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,9 % | −21,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,0 MNOK | 5,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 2,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | – |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 1,2 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 1,2 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6561731.
Videre
Lignende selskaper
- NESHEIM & Vaular AS indeks 40, nr. 985 · sammenlign
- NU Art AS indeks 40, nr. 988 · sammenlign
- Lucky7 AS indeks 40, nr. 990 · sammenlign
- Studium Actoris AS indeks 40, nr. 991 · sammenlign
- Idrettsparken Kunstgress AS indeks 40, nr. 992 · sammenlign