Jam Montasje AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 541 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 812 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Jam Montasje AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,5 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 9,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,5 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 16,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 49,2 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 9,18 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 7,1 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Jam Montasje AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Jam Montasje AS har score 53 for 2025, rang 8 812 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,5 % mot median 3,5 %. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,8 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 35 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,11 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 9,8 % (median 32,8 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Jam Montasje AS hadde en driftsmargin på 16,5 % og en egenkapitalandel på 9,8 % i 2025, og er nr. 8 812 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,8 % (median 32,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 51 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Jam Montasje AS?
Driftsmarginen var 16,5 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,2 %.
Hvor solid er Jam Montasje AS?
Egenkapitalandelen var 9,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 9,18 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Jam Montasje AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Jam Montasje AS i Bygg og anlegg?
Jam Montasje AS er nr. 8 812 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 541 av 12 873. Omsetningen endret seg 7,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918443509
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Oppsandveien 65A, 1425 SKI (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. januar 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Johannes Asbjørn Mortensen
- Styrets leder
- Johannes Asbjørn Mortensen
- Styremedlem
- Mette Louise Meier Mortensen
- Regnskapsfører
- Follo Regnskap SA
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 53 | |
| Rang | – | – | 8 812 | |
| Driftsmargin | 20,4 % | 15,1 % | 16,5 % | |
| Totalrentabilitet | 50,3 % | 45,8 % | 49,2 % | |
| Egenkapitalandel | 9,0 % | 10,4 % | 9,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,12 | 1,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,2 % | 7,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7027884.
Videre
Lignende selskaper
- Tømrermester Roy Sørensen AS indeks 53, nr. 8 806 · sammenlign
- WESTKRAN CRANE & Service AS indeks 53, nr. 8 807 · sammenlign
- Nordal Byggservice AS indeks 53, nr. 8 811 · sammenlign
- Biteko AS indeks 53, nr. 8 816 · sammenlign
- Tretten Betongsaging AS indeks 53, nr. 8 817 · sammenlign