Tinto Holding AS
Score · regnskapsår 2025
94av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tinto Holding AS ligger 44 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 98,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 98,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 98,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 99,9 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 44,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 98,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 14,52 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 80,0 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 94 gjør Tinto Holding AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tinto Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tinto Holding AS har score 94 for 2025, rang 4 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 98,5 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 14,52 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tinto Holding AS hadde en driftsmargin på 98,1 % og en egenkapitalandel på 98,5 % i 2025, og er nr. 4 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 80 % og driftsmarginen steg fra 95,9 % til 98,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 22 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 98,1 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 98,5 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 14,52 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Varighet: 92 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tinto Holding AS?
Driftsmarginen var 98,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,1 %.
Hvor solid er Tinto Holding AS?
Egenkapitalandelen var 98,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Tinto Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 14,52 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Tinto Holding AS i Handel?
Tinto Holding AS er nr. 4 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 av 11 289. Omsetningen endret seg 80,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918444920
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. desember 2016 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Terje Bru Markhus, Klubbavikjo 32A, 5451 VALEN (KVINNHERAD)
- Kommune
- Kvinnherad rang 4–9 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Terje Bru Markhus
- Styrets leder
- Terje Bru Markhus
- Styremedlem
- Nils Trygve Markhus
- Styremedlem
- Ingrid Bru
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Norgesgruppen Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 97 | 84 | 94 | |
| Rang | 24 | 421 | 4 | |
| Driftsmargin | 96,9 % | 95,9 % | 98,1 % | |
| Totalrentabilitet | 25,7 % | 31,0 % | 44,1 % | |
| Egenkapitalandel | 96,1 % | 99,1 % | 98,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 154,51 | 1,74 | 14,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,0 % | 80,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,2 MNOK | 4,1 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 4,0 MNOK | 5,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 4,0 MNOK | 5,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6873096.
Videre
Lignende selskaper
- Nordisk Ståldistribusjon AS indeks 96, nr. 1 · sammenlign
- Skandy Group AS indeks 95, nr. 2 · sammenlign
- Dicaprio Auto AS indeks 95, nr. 3 · sammenlign
- Bakeri Loic AS indeks 94, nr. 5 · sammenlign
- Sureness AS indeks 93, nr. 8 · sammenlign