DC Garment AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 766 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 293 av 22 942 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
DC Garment AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −26,8 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 11,0 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | −26,8 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −13,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør DC Garment AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- DC Garment AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
DC Garment AS har score 32 for 2025, rang 18 293 av 22 942 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,5 % mot median 2,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −26,8 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,79 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −26,8 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,79 (median 1,74).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
DC Garment AS hadde en driftsmargin på 9,5 % og en egenkapitalandel på −26,8 % i 2025, og er nr. 18 293 av 22 942 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −216,2 % til −26,8 % og driftsmarginen steg fra 5,4 % til 9,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −26,8 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,79 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 18 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 26 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DC Garment AS?
Driftsmarginen var 9,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,0 %.
Hvor solid er DC Garment AS?
Egenkapitalandelen var −26,8 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i DC Garment AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,79 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står DC Garment AS i Handel?
DC Garment AS er nr. 18 293 av 22 942 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 766 av 11 283. Omsetningen endret seg −13,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918463585
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Stjernemyrveien 36, 0673 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. januar 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.dc-garment.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 8 | 39 | 32 | |
| Rang | 20 240 | 15 660 | 18 293 | |
| Driftsmargin | −13,6 % | 5,4 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | −10,7 % | 29,8 % | 11,0 % | |
| Egenkapitalandel | −67,5 % | −216,2 % | −26,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 0,32 | 0,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 53,9 % | −13,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK | 2,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 0,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 0,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | −1,7 MNOK | −1,6 MNOK | −0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,7 MNOK | −1,6 MNOK | −0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,2 MNOK | 2,3 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6905904.
Videre
Lignende selskaper
- Oslofjorden Mc Senter AS indeks 32, nr. 18 284 · sammenlign
- Greaker Kiosk og Bensin AS indeks 32, nr. 18 287 · sammenlign
- Sound People AS indeks 32, nr. 18 289 · sammenlign
- Instinct AS indeks 32, nr. 18 290 · sammenlign
- Vika Sale AS indeks 32, nr. 18 295 · sammenlign