TP Management AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 842 av 2 242 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 243 av 3 401 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og robusthet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
TP Management AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 2 242 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,6 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 5,6 % (median 41,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 19,6 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 19,5 % | 9,6 % |
| Totalrentabilitet | 49,6 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 5,6 % | 41,9 % |
| Gjeldsgrad | 16,86 | 1,22 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,62 |
| Omsetningsvekst | 13,3 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,71 MNOK | 0,93 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør TP Management AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 242 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- TP Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
TP Management AS har score 57 for 2025, rang 1 243 av 3 401 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 19,6 % mot median 9,0 %. Vekst: persentil 70 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,3 % mot median 5,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,6 % mot median 41,9 %. Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,98 mot median 1,62.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,6 % (median 41,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,62).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 7,8 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +7,4, bransjen −0,4 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til TP Management AS med 7,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk TP Management AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12,2 % | 9,5 % | −6,8 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −6,5 prosentpoeng |
| 2025 | 19,6 % | 9,0 % | +7,4 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til TP Management AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til TP Management AS økte 7,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
TP Management AS hadde en driftsmargin på 19,6 % og en egenkapitalandel på 5,6 % i 2025, og er nr. 1 243 av 3 401 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 38,8 % til 5,6 % og driftsmarginen steg fra 12,2 % til 19,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 10 MNOK |
| P/B | 4,1 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 13 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 8 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 10 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,6 % (median 41,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,62).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 20 % |
| Likviditet | 15 | vekt 5 % |
| Vekst | 70 | vekt 25 % |
| Konsistens | 54 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er TP Management AS?
Driftsmarginen var 19,6 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,6 %.
Hvor solid er TP Management AS?
Egenkapitalandelen var 5,6 % i 2025 (median 41,9 %). Gjeldsgraden var 16,86 (median 1,22).
Hvordan er likviditeten i TP Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2025 (median 1,62). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står TP Management AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
TP Management AS er nr. 1 243 av 3 401 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 842 av 2 242. Omsetningen endret seg 13,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918720685
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. februar 2026
- Stiftet
- 7. februar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Søndre gate 22A, 7010 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. april 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 55 | 57 | |
| Rang | 2 163 | 1 327 | 1 243 | |
| Driftsmargin | 19,0 % | 12,2 % | 19,6 % | |
| Totalrentabilitet | 35,1 % | 45,9 % | 49,6 % | |
| Egenkapitalandel | 1,8 % | 38,8 % | 5,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 1,60 | 0,98 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % | 13,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 4,4 MNOK | 5,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 1,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 0,7 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6711986.
Videre
Lignende selskaper
- Dogwine Rebel Consulting AS indeks 57, nr. 1 240 · sammenlign
- Økolab AS indeks 57, nr. 1 242 · sammenlign
- Skien Regnskapskontor AS indeks 57, nr. 1 244 · sammenlign
- Haglund Regnskap AS indeks 57, nr. 1 246 · sammenlign
- Aktiva Økonomi AS indeks 57, nr. 1 247 · sammenlign