Flipzone AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 289 av 357 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 032 av 1 299 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Flipzone AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 357 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,4 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 33,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −3,2 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 0,6 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 33,0 % |
| Gjeldsgrad | 111,11 | 1,61 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 1,25 |
| Omsetningsvekst | 29,1 % | 7,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,50 MNOK | 0,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Flipzone AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (357 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Flipzone AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Flipzone AS har score 31 for 2024, rang 1 032 av 1 299 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 29,1 % mot median 7,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,23 mot median 1,25. Soliditet: persentil 8 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,9 % mot median 33,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,25).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,9 % (median 33,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,2 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Flipzone AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2024, og er nr. 1 032 av 1 299 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −6,1 % til 0,4 % og omsetningen økte med 29 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,25).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 33,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,2 % (median 3,4 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 29,1 % (median 7,3 %); Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,25).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 8 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 20 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Flipzone AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2024, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Flipzone AS?
Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2024 (median 33,0 %). Gjeldsgraden var 111,11 (median 1,61).
Hvordan er likviditeten i Flipzone AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,23 i 2024 (median 1,25). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Flipzone AS i Kultur og fritid?
Flipzone AS er nr. 1 032 av 1 299 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 289 av 357. Omsetningen endret seg 29,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918835792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 34 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. mars 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 7,32 MNOK
- Forretningsadresse
- Liamyrane 16, 5132 NYBORG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9
- Største eier
- 14,0 % · tre største 23,2 %
- Fordeling
- selskaper 26 % · privatpersoner 7 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 44 år)
- PH Consultance AS · 41,9 %
- Tbf Holding AS · 17,7 %
- Coni Holding AS · 9,9 %
- Cavilgo AS · 9,0 %
- 5 privatpersoner · 21,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 7 | 23 | 31 | |
| Rang | 14 | 1 035 | 1 032 | |
| Driftsmargin | −11,6 % | −6,1 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −15,2 % | −7,7 % | 0,6 % | |
| Egenkapitalandel | −25,9 % | 4,9 % | 0,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,07 | 0,26 | 0,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,4 % | 29,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,3 MNOK | 13,2 MNOK | 17,1 MNOK |
| Driftsresultat | −1,5 MNOK | −0,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,9 MNOK | −1,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −1,5 MNOK | −1,1 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,1 MNOK | 10,5 MNOK | 10,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | −2,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −4,9 MNOK | −6,0 MNOK | −6,5 MNOK |
| Sum gjeld | 12,7 MNOK | 9,9 MNOK | 10,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,3 MNOK | 4,0 MNOK | 5,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6343063.
Videre
Lignende selskaper
- Momarken Toto AS indeks 32, nr. 1 027 · sammenlign
- Byscenen Drift AS indeks 32, nr. 1 028 · sammenlign
- Sørlandets Travpark AS indeks 31, nr. 1 029 · sammenlign
- Atlungstad Brenneri AS indeks 31, nr. 1 031 · sammenlign
- Nordmørsmusea AS indeks 31, nr. 1 033 · sammenlign