Rig Support Group AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 794 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 258 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Rig Support Group AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,6 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 12,1 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 9,6 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 29,5 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 12,1 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 7,25 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 158,1 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,87 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Rig Support Group AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Rig Support Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Rig Support Group AS har score 49 for 2025, rang 2 258 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 96 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 158,1 % mot median 8,5 %. Lønnsomhet: persentil 71 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,6 % mot median 5,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,1 % mot median 33,2 %. Likviditet: persentil 29 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,14 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 158,1 % (median 8,5 %); likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,43).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 8,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +7,9, bransjen −0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Rig Support Group AS med 7,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 8,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Rig Support Group AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,7 % | 5,8 % | +2,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +2,6 prosentpoeng |
| 2025 | 9,6 % | 5,6 % | +7,9 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | +8,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Rig Support Group AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Rig Support Group AS økte 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Rig Support Group AS hadde en driftsmargin på 9,6 % og en egenkapitalandel på 12,1 % i 2025, og er nr. 2 258 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 158 % og egenkapitalandelen falt fra 33,3 % til 12,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 6 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 158,1 % (median 8,5 %); Likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rig Support Group AS?
Driftsmarginen var 9,6 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,5 %.
Hvor solid er Rig Support Group AS?
Egenkapitalandelen var 12,1 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 7,25 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Rig Support Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,14 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Rig Support Group AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Rig Support Group AS er nr. 2 258 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 794 av 1 439. Omsetningen endret seg 158,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918836934
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2025
- Stiftet
- 21. mars 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Lagårdsveien 73, 4010 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 45,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Vibrand Holding AS · 45,0 %
- Mega Management AS · 45,0 %
- Themis Invest AS · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Industry Comply AS (40 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 43 | 49 | |
| Rang | 2 777 | 2 650 | 2 258 | |
| Driftsmargin | −1,0 % | 1,7 % | 9,6 % | |
| Totalrentabilitet | −3,8 % | 7,0 % | 29,5 % | |
| Egenkapitalandel | 34,3 % | 33,3 % | 12,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,44 | 1,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,8 % | 158,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,9 MNOK | 6,7 MNOK | 17,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 5,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 4,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6597303.
Videre
Lignende selskaper
- Structor Geomiljø AS indeks 49, nr. 2 250 · sammenlign
- Faun Naturforvaltning AS indeks 49, nr. 2 256 · sammenlign
- Ameta AS indeks 49, nr. 2 260 · sammenlign
- Myreze AS indeks 49, nr. 2 263 · sammenlign
- Foss Solutions AS indeks 49, nr. 2 264 · sammenlign