Møller Medvind AS
Score · regnskapsår 2023
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 231 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 143 av 21 088 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Møller Medvind AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −111,6 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 76,5 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −111,6 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | −106,6 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | −67,4 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 76,5 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,97 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,53 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Møller Medvind AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Møller Medvind AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Møller Medvind AS hadde en driftsmargin på −111,6 % og en egenkapitalandel på 76,5 % i 2023, og er nr. 13 143 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −106,6 % (median 2,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −111,6 % (median 3,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 0 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Møller Medvind AS?
Driftsmarginen var −111,6 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −67,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Møller Medvind AS?
Egenkapitalandelen var 76,5 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,31 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Møller Medvind AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,97 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Møller Medvind AS i Handel?
Møller Medvind AS er nr. 13 143 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 231 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919036656
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.820)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 30 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 20. april 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,45 MNOK
- Forretningsadresse
- Bygdøy allé 4, 0257 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kurt Erik Einarsson Ekerhaugen
- Styrets leder
- Petter Hellman
- Styremedlem
- Jon Morten Møller
- Styremedlem
- Erik Haukedal Diesen
- Styremedlem
- Hege Myhre
- Styremedlem
- Kristine Frøberg
- Revisor
- Pricewaterhousecoopers AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 52 | 57 | |
| Rang | 13 143 | 10 310 | 8 574 | |
| Driftsmargin | −111,6 % | −59,5 % | −27,3 % | |
| Totalrentabilitet | −67,4 % | −45,2 % | −16,2 % | |
| Egenkapitalandel | 76,5 % | 78,6 % | 88,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,97 | 3,42 | 8,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,3 % | 40,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,9 MNOK | 20,1 MNOK | 28,1 MNOK |
| Driftsresultat | −17,7 MNOK | −11,9 MNOK | −7,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −16,9 MNOK | −11,6 MNOK | −7,4 MNOK |
| Årsresultat | −13,2 MNOK | −9,0 MNOK | −5,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 25,1 MNOK | 25,6 MNOK | 45,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,5 MNOK | 18,8 MNOK | 44,8 MNOK |
| Egenkapital | 19,2 MNOK | 20,1 MNOK | 40,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −67,1 MNOK | −76,1 MNOK | −81,9 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 5,5 MNOK | 5,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,9 MNOK | 5,5 MNOK | 5,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4993295.
Videre
Lignende selskaper
- Skydance Invest AS indeks 42, nr. 13 140 · sammenlign
- Bekkestua Kjøkkenstudio AS indeks 42, nr. 13 141 · sammenlign
- Scandinavian Tobacco Group Norway AS indeks 42, nr. 13 146 · sammenlign
- Audiovisuell Distribusjon Bodø AS indeks 42, nr. 13 151 · sammenlign
- Ulstein Mat AS indeks 42, nr. 13 152 · sammenlign