Seen AS
Score · regnskapsår 2025
12av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 281 av 1 321 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 811 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Seen AS ligger 39 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 321 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −55,3 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel −96,9 % (median 33,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −55,3 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | −200,2 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −44,8 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | −96,9 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 16,4 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,54 MNOK | 1,57 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 12 gjør Seen AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 321 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Seen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Seen AS har score 12 for 2025, rang 3 811 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 63 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,4 % mot median 8,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −96,9 % mot median 33,9 %. Konsistens: persentil 4 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −96,9 % (median 33,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,52 (median 1,43).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −200,2 % (median 5,6 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Seen AS hadde en driftsmargin på −55,3 % og en egenkapitalandel på −96,9 % i 2025, og er nr. 3 811 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −113,2 % til −55,3 % og egenkapitalandelen falt fra 26,5 % til −96,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −96,9 % (median 33,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,52 (median 1,43).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −200,2 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −55,3 % (median 5,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 61,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Seen AS?
Driftsmarginen var −55,3 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −44,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Seen AS?
Egenkapitalandelen var −96,9 % i 2025 (median 33,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Seen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,52 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Seen AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Seen AS er nr. 3 811 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 281 av 1 321. Omsetningen endret seg 16,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919061340
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. mai 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,85 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Slottsgate 10, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.storm121.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 34
- Største eier
- 32,1 % · tre største 72,8 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 6 %
- Eid fra samme kommune
- 99 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 35 år)
- Strawberry Equities AS · 32,1 %
- Datum AS · 31,5 %
- Storm Holdings AS · 9,4 %
- Storm Communications AS · 6,9 %
- Griffin Consulting AS · 6,1 %
- Wcs Nominees LIMITED (Storbritannia) · 4,9 %
- Kjellsea Invest AS · 3,0 %
- Heyerdahl Invest AS · 2,0 %
- Ynotmedia AS · 0,6 %
- Abn Invest AS · 0,4 %
- 11 privatpersoner · 1,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Seen AS (0 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 15 | 12 | |
| Rang | 2 656 | 3 679 | 3 811 | |
| Driftsmargin | −99,2 % | −113,2 % | −55,3 % | |
| Totalrentabilitet | −47,3 % | −36,2 % | −44,8 % | |
| Egenkapitalandel | 73,1 % | 26,5 % | −96,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,80 | 0,53 | 0,52 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,3 % | 16,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,6 MNOK | 24,0 MNOK | 28,0 MNOK |
| Driftsresultat | −25,4 MNOK | −27,2 MNOK | −15,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −25,7 MNOK | −30,6 MNOK | −56,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −25,7 MNOK | −30,6 MNOK | −56,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 3,6 MNOK | 40,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 52,9 MNOK | 74,7 MNOK | 33,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,4 MNOK | 17,5 MNOK | 6,5 MNOK |
| Egenkapital | 38,7 MNOK | 19,8 MNOK | −32,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | −33,6 MNOK |
| Sum gjeld | 14,3 MNOK | 54,9 MNOK | 66,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,3 MNOK | 32,9 MNOK | 12,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7213400.
Videre
Lignende selskaper
- Soolo AS indeks 12, nr. 3 807 · sammenlign
- Apriil Reklame AS indeks 12, nr. 3 809 · sammenlign
- Inspekt Molab AS indeks 12, nr. 3 814 · sammenlign
- Inbound Group AS indeks 12, nr. 3 815 · sammenlign
- Ikm Rada AS indeks 12, nr. 3 817 · sammenlign