Kompa AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 675 av 1 124 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 115 av 3 595 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kompa AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 124 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,9 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 46,3 % (median 33,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 10,9 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 11,0 % | 13,3 % |
| Egenkapitalandel | 46,3 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 1,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,45 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 1,6 % | 8,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,42 MNOK | 1,55 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Kompa AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 124 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kompa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Kompa AS har score 46 for 2025, rang 2 115 av 3 595 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 68 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 46,3 % mot median 33,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,45 mot median 1,42. Vekst: persentil 35 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,6 % mot median 8,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,42).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kompa AS hadde en driftsmargin på 10,9 % og en egenkapitalandel på 46,3 % i 2025, og er nr. 2 115 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 13,0 % til 10,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 26 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,45 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 35 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kompa AS?
Driftsmarginen var 10,9 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,0 %.
Hvor solid er Kompa AS?
Egenkapitalandelen var 46,3 % i 2025 (median 33,1 %). Gjeldsgraden var 1,16 (median 1,78).
Hvordan er likviditeten i Kompa AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,45 i 2025 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kompa AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Kompa AS er nr. 2 115 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 675 av 1 124. Omsetningen endret seg 1,6 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 4
- i 3 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 4
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 26. juni 2026 | UNIVERSITETET I BERGEN | ANSK-25-0663 Rammeavtale vannanalyser og legionellaforebygging | 2,0 MNOK (rammeavtale) |
| 20. mai 2026 | Rogaland fylkeskommune | Legionellakontroll og vannkvalitet i varme og kjøleanlegg | 11,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
| 22. november 2024 | STATSBYGG | Rammeavtale for rådgivningstjenester om legionellaforebygging og vannbehandling i lukkede energianlegg | verdi ikke oppgitt |
| 14. oktober 2021 | Rogaland Fylkeskommune | Legionellakontroll og vannkvalitet i varmeanlegg. | 6,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919126736
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 3. mai 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Schweigaards gate 14, 0185 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.kompa.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 12 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 73,0 % · tre største 86,7 %
- Fordeling
- selskaper 80 % · privatpersoner 20 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 86 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 33 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Devino Invest AS (73 %)
Øverste eier: privatperson
- Devino Invest AS · 73,0 %
- Tarde AS · 3,6 %
- Harja Holding AS · 3,6 %
- 9 privatpersoner · 19,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 69 | 46 | |
| Rang | 2 600 | 565 | 2 115 | |
| Driftsmargin | −4,9 % | 13,0 % | 10,9 % | |
| Totalrentabilitet | −3,3 % | 13,3 % | 11,0 % | |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 48,9 % | 46,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,72 | 0,45 | |
| Omsetningsvekst | – | 54,3 % | 1,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,7 MNOK | 19,6 MNOK | 19,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,9 MNOK | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,7 MNOK | 1,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,5 MNOK | 19,3 MNOK | 20,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,8 MNOK | 7,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 7,7 MNOK | 9,4 MNOK | 9,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 10,8 MNOK | 9,9 MNOK | 10,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,4 MNOK | 4,2 MNOK | 6,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7211166.
Videre
Lignende selskaper
- KB Arkitekter AS indeks 46, nr. 2 110 · sammenlign
- Saaha AS indeks 46, nr. 2 111 · sammenlign
- Brgn AS indeks 46, nr. 2 112 · sammenlign
- Theone&Theothers AS indeks 46, nr. 2 116 · sammenlign
- Norwaste AS indeks 46, nr. 2 120 · sammenlign