Asfaltsaging AS

Org.nr. 919180900 · Stange · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2023

79av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 506 av 5 104 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 888 av 18 336 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 100 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Asfaltsaging AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 5 104 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 45,8 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 52,6 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 45,8 % 5,0 % 100 %
Resultatmargin 46,1 % 4,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 77,6 % 11,6 % 100 %
Egenkapitalandel 52,6 % 34,0 % 78 %
Gjeldsgrad 0,90 1,80 77 %
Likviditetsgrad 1 1,92 1,46 74 %
Omsetningsvekst – 3,3 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 79 gjør Asfaltsaging AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 104 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Asfaltsaging AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Asfaltsaging AS hadde en driftsmargin på 45,8 % og en egenkapitalandel på 52,6 % i 2023, og er nr. 1 888 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 45 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 3,9 MNOK 10,0 39 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 4,9 MNOK
minus netto gjeld −5,4 MNOK
8,0 45 MNOK
P/B Egenkapital: 3,4 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet100 vekt 30 %
Soliditet77 vekt 25 %
Likviditet74 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens44 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Asfaltsaging AS?

Driftsmarginen var 45,8 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 77,6 %.

Hvor solid er Asfaltsaging AS?

Egenkapitalandelen var 52,6 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 0,90 (median 1,80).

Hvordan er likviditeten i Asfaltsaging AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,92 i 2023 (median 1,46).

Hvordan står Asfaltsaging AS i Bygg og anlegg?

Asfaltsaging AS er nr. 1 888 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 506 av 5 104.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
18. mai 2026 Statens vegvesen Rammeavtale for kjøp av legging av sensor i asfalt 55,0 MNOK (rammeavtale) 45233100
16. oktober 2018 Statens vegvesen Skjæring av sensorer til Automatisk trafikkontroll (ATK) 5,5 MNOK 45000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919180900
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (42.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. juni 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Stensrudvegen 5B, 2335 STANGE
Kommune
Stange rang 8–21 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks795362
Rang1 8888 6295 538
Driftsmargin45,8 %35,8 %35,2 %
Totalrentabilitet77,6 %56,3 %74,7 %
Egenkapitalandel52,6 %29,4 %30,9 %
Likviditetsgrad 11,921,051,18
Omsetningsvekst–0,2 %34,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter10,8 MNOK10,8 MNOK14,5 MNOK
Driftsresultat4,9 MNOK3,9 MNOK5,1 MNOK
Resultat før skatt5,0 MNOK4,0 MNOK5,2 MNOK
Årsresultat3,9 MNOK3,1 MNOK4,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK––
Sum eiendeler6,4 MNOK7,1 MNOK7,0 MNOK
Omløpsmidler5,8 MNOK5,2 MNOK5,7 MNOK
Egenkapital3,4 MNOK2,1 MNOK2,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,6 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld3,0 MNOK5,0 MNOK4,8 MNOK
Kortsiktig gjeld3,0 MNOK5,0 MNOK4,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5167623.