Vårtoslo AS

Org.nr. 919200529 · Oslo · Stiftet 2017 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2024

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 026 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 521 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Vårtoslo AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,2 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −8,6 % (median 39,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 2,2 % 3,1 % 47 %
Resultatmargin 2,3 % 3,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,0 % 6,9 % 61 %
Egenkapitalandel −8,6 % 39,5 % 12 %
Gjeldsgrad – 1,08 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,88 1,55 22 %
Omsetningsvekst 21,8 % 8,0 % 63 %
Omsetning per ansatt1,10 MNOK0,61 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør Vårtoslo AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Vårtoslo AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Vårtoslo AS hadde en driftsmargin på 2,2 % og en egenkapitalandel på −8,6 % i 2024, og er nr. 2 521 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −17,5 % til 2,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −0,5 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −0,5 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,1 MNOK 2,6 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −8,6 % (median 39,5 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,88 (median 1,55).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 21,8 % (median 8,0 %); Likviditetsgrad 1 0,88 (median 1,55).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst63 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vårtoslo AS?

Driftsmarginen var 2,2 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,0 %.

Hvor solid er Vårtoslo AS?

Egenkapitalandelen var −8,6 % i 2024 (median 39,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Vårtoslo AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,88 i 2024 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Vårtoslo AS i Informasjon og kommunikasjon?

Vårtoslo AS er nr. 2 521 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 026 av 1 371. Omsetningen endret seg 21,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919200529
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (58.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. februar 2026
Stiftet
31. mars 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Lilletorget 1, 0184 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5
Største eier
39,5 % · tre største 73,7 %
Fordeling
selskaper 11 % · privatpersoner 89 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 54 år)
  • Automagi Ltd NUF · 10,5 %
  • 4 privatpersoner · 89,5 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks103631
Rang3 0042 5212 757
Driftsmargin−17,5 %2,2 %1,4 %
Totalrentabilitet−91,8 %15,0 %5,3 %
Egenkapitalandel−23,1 %−8,6 %0,2 %
Likviditetsgrad 10,810,880,98
Omsetningsvekst–21,8 %−1,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,3 MNOK7,7 MNOK7,6 MNOK
Driftsresultat−1,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−1,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK––
Årsresultat−1,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,2 MNOK1,2 MNOK2,1 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK1,1 MNOK2,1 MNOK
Egenkapital−0,3 MNOK−0,1 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,5 MNOK−0,3 MNOK−0,2 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK1,3 MNOK2,1 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK1,3 MNOK2,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5586975.