Malerpro AS

Org.nr. 919208376 · Tønsberg · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2025

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 746 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 917 av 20 338 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Malerpro AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 40,6 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter14 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 8,0 % 4,5 % 68 %
Resultatmargin 8,0 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 34,4 % 10,9 % 91 %
Egenkapitalandel 40,6 % 34,1 % 59 %
Gjeldsgrad 1,47 1,72 56 %
Likviditetsgrad 1 1,54 1,48 53 %
Omsetningsvekst 80,6 % 6,0 % 93 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Malerpro AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Malerpro AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Malerpro AS har score 70 for 2025, rang 2 917 av 20 338 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 80,6 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 80 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,0 % mot median 4,5 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Malerpro AS hadde en driftsmargin på 8,0 % og en egenkapitalandel på 40,6 % i 2025, og er nr. 2 917 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 81 % og egenkapitalandelen steg fra 19,2 % til 40,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,9 MNOK 10,0 9 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld −1,7 MNOK
8,0 11 MNOK
P/B Egenkapital: 1,3 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet80 vekt 30 %
Soliditet58 vekt 25 %
Likviditet53 vekt 15 %
Vekst93 vekt 15 %
Konsistens64 vekt 15 %

Varighet: 53 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Malerpro AS?

Driftsmarginen var 8,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,4 %.

Hvor solid er Malerpro AS?

Egenkapitalandelen var 40,6 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,47 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Malerpro AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,54 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Malerpro AS i Bygg og anlegg?

Malerpro AS er nr. 2 917 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 746 av 5 557. Omsetningen endret seg 80,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919208376
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
22. mai 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Ramnesveien 163, 3171 SEM (TØNSBERG)
Kommune
Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
636700E6APABYJ68TN09 fornyes 20. januar 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Virginijus Lapen
Styrets leder
Roy André Skjevelnes
Styremedlem
Virginijus Lapen
Revisor
Abc Revisjon AS
Regnskapsfører
Direkte Regnskap AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks464370
Rang10 55312 4492 917
Driftsmargin2,5 %0,2 %8,0 %
Totalrentabilitet6,6 %0,7 %34,4 %
Egenkapitalandel31,3 %19,2 %40,6 %
Likviditetsgrad 11,461,191,54
Omsetningsvekst–105,8 %80,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,7 MNOK7,7 MNOK13,9 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,4 MNOK2,3 MNOK3,2 MNOK
Omløpsmidler1,4 MNOK2,2 MNOK3,0 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK0,4 MNOK1,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,3 MNOK1,2 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK1,8 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,8 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7160897.