Senetic AS
Score · regnskapsår 2025
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 345 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 877 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Senetic AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 6,0 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 56 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 6,0 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 15,77 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Senetic AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Senetic AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Senetic AS har score 26 for 2025, rang 19 877 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 47 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 5,5 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 6 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,0 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,06 mot median 1,39.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,0 % (median 30,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Senetic AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 6,0 % i 2025, og er nr. 19 877 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,0 % (median 30,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 19 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Senetic AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,9 %.
Hvor solid er Senetic AS?
Egenkapitalandelen var 6,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 15,77 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Senetic AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Senetic AS i Handel?
Senetic AS er nr. 19 877 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 345 av 3 711. Omsetningen endret seg 5,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919263237
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Henrik Ibsens gate 90, 0255 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 23 | 26 | |
| Rang | 17 687 | 19 589 | 19 877 | |
| Driftsmargin | 0,2 % | 0,0 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 10,7 % | 1,3 % | 7,9 % | |
| Egenkapitalandel | 10,0 % | 1,0 % | 6,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,02 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 112,5 % | 5,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,0 MNOK | 53,0 MNOK | 55,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,2 MNOK | 19,9 MNOK | 5,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 19,9 MNOK | 5,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 19,7 MNOK | 5,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 19,5 MNOK | 5,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6954960.
Videre
Lignende selskaper
- Nexhat Kaloshi AS indeks 26, nr. 19 863 · sammenlign
- Kine Steinkjer AS indeks 26, nr. 19 866 · sammenlign
- Havørn Sjømat AS indeks 26, nr. 19 875 · sammenlign
- Fishbones ME AS indeks 25, nr. 19 880 · sammenlign
- Bilvarehusene Nor AS indeks 25, nr. 19 890 · sammenlign