Sonic Agency AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 073 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 407 av 21 077 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sonic Agency AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 17,6 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 25,7 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 17,6 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 24,4 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 33,9 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 25,7 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,89 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 0,1 % | 5,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Sonic Agency AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.
Score 2022–2024
- Sonic Agency AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Sonic Agency AS hadde en driftsmargin på 17,6 % og en egenkapitalandel på 25,7 % i 2023, og er nr. 9 407 av 21 077 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2022 til 2023: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 0,8 % til 17,6 %.
Sonic Agency AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 15 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,8 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 0,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 17,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sonic Agency AS?
Driftsmarginen var 17,6 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 33,9 %.
Hvor solid er Sonic Agency AS?
Egenkapitalandelen var 25,7 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 2,89 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Sonic Agency AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2023 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sonic Agency AS i Handel?
Sonic Agency AS er nr. 9 407 av 21 077 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 073 av 6 798. Omsetningen endret seg 0,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919415347
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. mai 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- O.H. Bangs vei 51, 1363 HØVIK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 53 | 66 | |
| Rang | 235 | 9 407 | 4 798 | |
| Driftsmargin | 0,8 % | 17,6 % | 16,5 % | |
| Totalrentabilitet | 1,1 % | 33,9 % | 20,7 % | |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 25,7 % | 32,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 0,99 | 1,83 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,1 % | 33,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,6 MNOK | 11,6 MNOK | 15,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 2,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 2,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,7 MNOK | 8,4 MNOK | 12,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,2 MNOK | 4,4 MNOK | 9,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 2,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 2,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,7 MNOK | 6,2 MNOK | 8,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,3 MNOK | 4,5 MNOK | 5,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5440897.
Videre
Lignende selskaper
- Lightgroupnordic AS indeks 53, nr. 9 399 · sammenlign
- Histolab Products AS indeks 53, nr. 9 406 · sammenlign
- Byrkjedalstunet Lys AS indeks 53, nr. 9 408 · sammenlign
- Handelscompagniet Peer Gynt AS indeks 53, nr. 9 414 · sammenlign
- Motehuset Byberg AS indeks 53, nr. 9 415 · sammenlign