Hydrafit AS

Org.nr. 919486589 · Øygarden · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2025

52av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 561 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 857 av 22 949 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Hydrafit AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,5 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 40,6 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter34 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 6,5 % 3,4 % 70 %
Resultatmargin 6,2 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,6 % 10,0 % 52 %
Egenkapitalandel 40,6 % 36,3 % 55 %
Gjeldsgrad 1,46 1,51 51 %
Likviditetsgrad 1 1,67 1,73 48 %
Omsetningsvekst −10,3 % 5,7 % 13 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 52 gjør Hydrafit AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Hydrafit AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Hydrafit AS har score 52 for 2025, rang 10 857 av 22 949 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 74 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 61 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,5 % mot median 3,4 %.

Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,3 % mot median 5,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hydrafit AS hadde en driftsmargin på 6,5 % og en egenkapitalandel på 40,6 % i 2025, og er nr. 10 857 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 49,4 % til 40,6 % og driftsmarginen falt fra 9,1 % til 6,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 19 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,7 MNOK 10,0 17 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,2 MNOK
minus netto gjeld −1,3 MNOK
8,0 19 MNOK
P/B Egenkapital: 8,6 MNOK 1,0 9 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet61 vekt 30 %
Soliditet53 vekt 25 %
Likviditet48 vekt 15 %
Vekst13 vekt 15 %
Konsistens74 vekt 15 %

Varighet: 57 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hydrafit AS?

Driftsmarginen var 6,5 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,6 %.

Hvor solid er Hydrafit AS?

Egenkapitalandelen var 40,6 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,46 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Hydrafit AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Hydrafit AS i Handel?

Hydrafit AS er nr. 10 857 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 561 av 7 418. Omsetningen endret seg −10,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919486589
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.630)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
14. juli 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Bleivassvegen 30F, 5347 ÅGOTNES (ØYGARDEN)
Kommune
Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
25490098VKD5RI6EXK96 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks586252
Rang8 0296 23110 857
Driftsmargin7,2 %9,1 %6,5 %
Totalrentabilitet19,8 %25,1 %10,6 %
Egenkapitalandel25,1 %49,4 %40,6 %
Likviditetsgrad 11,321,951,67
Omsetningsvekst–−31,9 %−10,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter55,9 MNOK38,1 MNOK34,2 MNOK
Driftsresultat4,0 MNOK3,5 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt4,0 MNOK3,5 MNOK2,1 MNOK
Årsresultat3,1 MNOK2,7 MNOK1,7 MNOK
Finanskostnader0,9 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler24,9 MNOK15,1 MNOK21,2 MNOK
Omløpsmidler24,7 MNOK14,8 MNOK21,0 MNOK
Egenkapital6,2 MNOK7,4 MNOK8,6 MNOK
Opptjent egenkapital6,2 MNOK7,4 MNOK8,6 MNOK
Sum gjeld18,7 MNOK7,6 MNOK12,6 MNOK
Kortsiktig gjeld18,6 MNOK7,6 MNOK12,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6811202.

Lignende selskaper