Autovault AS

Org.nr. 919552956 · Hamar · Stiftet 2017 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

83av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 81 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 453 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Autovault AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,6 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 51,3 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter50 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 6,6 % 3,0 % 77 %
Resultatmargin 6,3 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 35,4 % 11,6 % 92 %
Egenkapitalandel 51,3 % 30,0 % 78 %
Gjeldsgrad 0,95 2,24 77 %
Likviditetsgrad 1 4,46 1,39 96 %
Omsetningsvekst 35,4 % 6,1 % 89 %
Omsetning per ansatt8,39 MNOK5,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 83 gjør Autovault AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Autovault AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Autovault AS har score 83 for 2025, rang 453 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,46 mot median 1,39. Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 35,4 % mot median 6,1 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Autovault AS hadde en driftsmargin på 6,6 % og en egenkapitalandel på 51,3 % i 2025, og er nr. 453 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 35 % og egenkapitalandelen steg fra 39,6 % til 51,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 27 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,5 MNOK 10,0 25 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,3 MNOK
minus netto gjeld −0,8 MNOK
8,0 27 MNOK
P/B Egenkapital: 4,8 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 6,6 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 51,3 % (median 30,0 %); Likviditetsgrad 1 4,46 (median 1,39).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet84 vekt 30 %
Soliditet78 vekt 25 %
Likviditet96 vekt 15 %
Vekst89 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 67 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Autovault AS?

Driftsmarginen var 6,6 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,4 %.

Hvor solid er Autovault AS?

Egenkapitalandelen var 51,3 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,95 (median 2,24).

Hvordan er likviditeten i Autovault AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,46 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Autovault AS i Handel?

Autovault AS er nr. 453 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 81 av 3 711. Omsetningen endret seg 35,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919552956
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.810)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
6 registrert 10. februar 2026
Stiftet
1. september 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Brugata 50, 2321 HAMAR
Kommune
Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks467383
Rang11 8602 453453
Driftsmargin1,7 %4,4 %6,6 %
Totalrentabilitet9,2 %28,7 %35,4 %
Egenkapitalandel21,5 %39,6 %51,3 %
Likviditetsgrad 13,134,314,46
Omsetningsvekst–30,2 %35,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter28,6 MNOK37,2 MNOK50,3 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK1,7 MNOK3,3 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK1,6 MNOK3,2 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK1,2 MNOK2,5 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler5,2 MNOK6,0 MNOK9,4 MNOK
Omløpsmidler4,3 MNOK4,6 MNOK8,5 MNOK
Egenkapital1,1 MNOK2,4 MNOK4,8 MNOK
Opptjent egenkapital1,1 MNOK2,3 MNOK4,8 MNOK
Sum gjeld4,1 MNOK3,6 MNOK4,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,4 MNOK1,1 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7223998.