Iglow AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 896 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 979 av 22 951 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Iglow AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,3 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 52,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −0,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 52,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −15,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 6,15 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Iglow AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Iglow AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Iglow AS har score 42 for 2025, rang 14 979 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 66 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,2 % mot median 36,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,0 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,3 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,3 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Iglow AS hadde en driftsmargin på −0,3 % og en egenkapitalandel på 52,2 % i 2025, og er nr. 14 979 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 9,3 % til −0,3 % og omsetningen falt med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,3 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Iglow AS?
Driftsmarginen var −0,3 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,6 %.
Hvor solid er Iglow AS?
Egenkapitalandelen var 52,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Iglow AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,03 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Iglow AS i Handel?
Iglow AS er nr. 14 979 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 896 av 7 416. Omsetningen endret seg −15,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919765798
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.750)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 28. september 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørgedalen 22, 5141 FYLLINGSDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.iglow.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 72 | 42 | |
| Rang | 2 594 | 2 724 | 14 979 | |
| Driftsmargin | 10,7 % | 9,3 % | −0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 34,0 % | 26,4 % | 3,6 % | |
| Egenkapitalandel | 54,9 % | 52,9 % | 52,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,08 | 2,05 | 2,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,0 % | −15,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,9 MNOK | 36,2 MNOK | 30,7 MNOK |
| Driftsresultat | 3,3 MNOK | 3,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,3 MNOK | 3,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 2,6 MNOK | 2,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,9 MNOK | 13,6 MNOK | 12,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,2 MNOK | 13,1 MNOK | 12,1 MNOK |
| Egenkapital | 5,4 MNOK | 7,2 MNOK | 6,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,4 MNOK | 7,2 MNOK | 6,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,5 MNOK | 6,4 MNOK | 6,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 6,4 MNOK | 6,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6886754.
Videre
Lignende selskaper
- Furuseth Kjøkken og Interiør AS indeks 42, nr. 14 977 · sammenlign
- Solrik AS indeks 42, nr. 14 978 · sammenlign
- Båt-Berge AS indeks 42, nr. 14 980 · sammenlign
- Biljardexperten Norge AS indeks 42, nr. 14 981 · sammenlign
- Hundvåg Apotek AS indeks 42, nr. 14 985 · sammenlign