Numbers AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 68 av 788 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 225 av 2 337 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Numbers AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 788 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,1 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 39,6 % (median 26,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 20,1 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 20,3 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 49,2 % | 23,6 % |
| Egenkapitalandel | 39,6 % | 26,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 2,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 17,9 % | 8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,28 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Numbers AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (788 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Numbers AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Numbers AS har score 72 for 2025, rang 225 av 2 337 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,1 % mot median 9,7 %. Likviditet: persentil 73 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,71 mot median 1,29.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +3,1, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Numbers AS med 3,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Numbers AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 14 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17,0 % | 8,7 % | +4,3 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +4,4 prosentpoeng |
| 2025 | 20,1 % | 9,7 % | +3,1 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | +2,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Numbers AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Numbers AS økte 3,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Numbers AS hadde en driftsmargin på 20,1 % og en egenkapitalandel på 39,6 % i 2025, og er nr. 225 av 2 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 18 % og driftsmarginen steg fra 17,0 % til 20,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 24 MNOK |
| P/B | 4,1 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Numbers AS?
Driftsmarginen var 20,1 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,2 %.
Hvor solid er Numbers AS?
Egenkapitalandelen var 39,6 % i 2025 (median 26,8 %). Gjeldsgraden var 1,53 (median 2,65).
Hvordan er likviditeten i Numbers AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,71 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Numbers AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Numbers AS er nr. 225 av 2 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 68 av 788. Omsetningen endret seg 17,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919948329
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 25. oktober 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandsvingen 14A, 4032 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Cerro Rico AS · 50,0 %
- Drivande AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 73 | 72 | |
| Rang | 852 | 235 | 225 | |
| Driftsmargin | 12,7 % | 17,0 % | 20,1 % | |
| Totalrentabilitet | 34,2 % | 44,7 % | 49,2 % | |
| Egenkapitalandel | 25,3 % | 34,3 % | 39,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,53 | 1,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,4 % | 17,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,9 MNOK | 15,2 MNOK | 18,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 2,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 2,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 2,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,1 MNOK | 5,8 MNOK | 7,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 5,1 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 2,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 3,8 MNOK | 4,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7184557.
Videre
Lignende selskaper
- Considium Consulting Group AS indeks 73, nr. 213 · sammenlign
- Hawken AS indeks 73, nr. 218 · sammenlign
- Romstad Nondal Advokatfirma AS indeks 73, nr. 224 · sammenlign
- Birkenes Regnskapskontor AS indeks 72, nr. 226 · sammenlign
- Økonomisenteret Voss AS indeks 72, nr. 228 · sammenlign