Justify AS
Score · regnskapsår 2023
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 177 av 1 376 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 739 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Justify AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 375 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −154,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 41,7 % (median 39,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −154,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −157,7 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | −86,5 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandel | 41,7 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,73 MNOK | 0,60 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Justify AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 376 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Justify AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Justify AS hadde en driftsmargin på −154,6 % og en egenkapitalandel på 41,7 % i 2023, og er nr. 2 739 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,63 (median 1,51).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −157,7 % (median 3,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −154,6 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 48 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Justify AS?
Driftsmarginen var −154,6 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −86,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Justify AS?
Egenkapitalandelen var 41,7 % i 2023 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 1,40 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Justify AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,63 i 2023 (median 1,51). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Justify AS i Informasjon og kommunikasjon?
Justify AS er nr. 2 739 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 177 av 1 376.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919951834
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. november 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- Tinngata 1, 4014 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 40
- Største eier
- 27,3 % · tre største 64,9 %
- Fordeling
- selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 88 %
- Eiere over 60 år
- 6 % av personeierne sine aksjer (medianalder 41 år)
- Finstart Nordic AS · 27,3 %
- Trollfar Ventures AS · 26,1 %
- Mariero Holding AS · 11,5 %
- Jaco Invest AS · 6,0 %
- Kog Invest AS · 5,8 %
- Figen AS · 3,1 %
- Ofl Holding AS · 2,7 %
- Blåveis AS · 2,5 %
- Valudia Holding AS · 2,4 %
- Kristian Falnes AS · 2,4 %
- 17 privatpersoner · 3,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 19 | 14 | |
| Rang | 2 739 | 3 058 | 3 220 | |
| Driftsmargin | −154,6 % | −129,4 % | −65,7 % | |
| Totalrentabilitet | −86,5 % | −99,3 % | −54,4 % | |
| Egenkapitalandel | 41,7 % | 14,4 % | 0,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,24 | 0,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,3 % | 14,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,1 MNOK | 9,8 MNOK | 11,2 MNOK |
| Driftsresultat | −12,5 MNOK | −12,7 MNOK | −7,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −12,7 MNOK | −13,3 MNOK | −8,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −12,7 MNOK | −13,3 MNOK | −8,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,4 MNOK | 12,8 MNOK | 13,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 6,0 MNOK | 1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | −6,4 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 10,9 MNOK | 13,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 3,3 MNOK | 10,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5226647.
Videre
Lignende selskaper
- Reduzer AS indeks 23, nr. 2 735 · sammenlign
- Crowd Professional Technologies AS indeks 23, nr. 2 736 · sammenlign
- Trønder-TV AS indeks 23, nr. 2 737 · sammenlign
- Infosys Norway AS indeks 23, nr. 2 738 · sammenlign
- Candex Norway AS indeks 22, nr. 2 741 · sammenlign