S. Skjåvik AS
Score · regnskapsår 2023
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 730 av 1 094 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 370 av 2 046 · Sjømat
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
S. Skjåvik AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,8 % (median 13,1 %) og egenkapitalandel 12,8 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 13,8 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | −1,9 % | 8,4 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 6,80 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | – | 42,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør S. Skjåvik AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 094 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- S. Skjåvik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
S. Skjåvik AS hadde en driftsmargin på 13,8 % og en egenkapitalandel på 12,8 % i 2023, og er nr. 1 370 av 2 046 rangerte selskaper i Sjømat.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,0 | 0 MNOK |
| P/B | 2,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,9 % (median 8,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er S. Skjåvik AS?
Driftsmarginen var 13,8 % i 2023, mot en median på 13,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er S. Skjåvik AS?
Egenkapitalandelen var 12,8 % i 2023 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 6,80 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i S. Skjåvik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,72 i 2023 (median 1,72).
Hvordan står S. Skjåvik AS i Sjømat?
S. Skjåvik AS er nr. 1 370 av 2 046 rangerte selskaper i Sjømat for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 730 av 1 094.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920020658
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. november 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Masjokdalen 131, 9841 TANA
- Kommune
- Tana rang 9–23 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. desember 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 38 | 16 | |
| Rang | 1 370 | 1 422 | 2 139 | |
| Driftsmargin | 13,8 % | −2,1 % | −17,3 % | |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | −0,6 % | −9,2 % | |
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 21,1 % | 6,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 1,80 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | −13,6 % | −20,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 3,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 6,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5278917.
Videre
Lignende selskaper
- Seagarden Group ASA indeks 40, nr. 1 366 · sammenlign
- Myrvoll Kystfiske AS indeks 40, nr. 1 367 · sammenlign
- Norberg AS indeks 39, nr. 1 368 · sammenlign
- Hålandsjøen AS indeks 39, nr. 1 373 · sammenlign
- Remøy Rederi AS indeks 39, nr. 1 374 · sammenlign