Hålogaland Teater AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 7 av 86 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 137 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hålogaland Teater AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 86 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,0 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 46,4 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 111 MNOK | 99 MNOK |
| Driftsmargin | 11,0 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 11,0 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 16,4 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 46,4 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | 8,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,51 MNOK | 1,51 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Hålogaland Teater AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (86 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hålogaland Teater AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hålogaland Teater AS har score 70 for 2025, rang 137 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,87 mot median 1,05. Lønnsomhet: persentil 74 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,0 % mot median 4,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hålogaland Teater AS hadde en driftsmargin på 11,0 % og en egenkapitalandel på 46,4 % i 2025, og er nr. 137 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,6 % til 11,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 34 MNOK og 122 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 122 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 115 MNOK |
| P/B | 1,0 | 34 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 60 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hålogaland Teater AS?
Driftsmarginen var 11,0 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.
Hvor solid er Hålogaland Teater AS?
Egenkapitalandelen var 46,4 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 1,15 (median 1,93).
Hvordan er likviditeten i Hålogaland Teater AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,87 i 2025 (median 1,05).
Hvordan står Hålogaland Teater AS i Kultur og fritid?
Hålogaland Teater AS er nr. 137 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 7 av 86. Omsetningen endret seg 8,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920093914
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.202)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 73 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. august 1976 50 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Teaterplassen 1, 9007 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ht.tr.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 54 | 70 | |
| Rang | 618 | 424 | 137 | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 5,6 % | 11,0 % | |
| Totalrentabilitet | −1,5 % | 11,3 % | 16,4 % | |
| Egenkapitalandel | 37,9 % | 43,5 % | 46,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 0,55 | 1,87 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,8 % | 8,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 95,9 MNOK | 102,4 MNOK | 110,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | 5,8 MNOK | 12,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | 5,6 MNOK | 12,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | 5,6 MNOK | 12,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,1 MNOK | 51,4 MNOK | 74,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,0 MNOK | 8,1 MNOK | 24,6 MNOK |
| Egenkapital | 16,7 MNOK | 22,3 MNOK | 34,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,6 MNOK | 22,2 MNOK | 34,4 MNOK |
| Sum gjeld | 27,4 MNOK | 29,0 MNOK | 39,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,9 MNOK | 14,8 MNOK | 13,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7220994.
Videre
Lignende selskaper
- Tryvannwyller AS indeks 74, nr. 84 · sammenlign
- Teater Innlandet AS indeks 70, nr. 129 · sammenlign
- Auditorium AS indeks 70, nr. 132 · sammenlign
- Hove West AS indeks 69, nr. 146 · sammenlign
- Vålerenga Fotball AS indeks 66, nr. 181 · sammenlign