IT Source AS
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 027 av 3 512 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 314 av 22 207 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 3 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
IT Source AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 512 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,5 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 1,9 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 8,6 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 1,9 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 51,75 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 12,1 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør IT Source AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 512 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- IT Source AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
IT Source AS hadde en driftsmargin på 1,5 % og en egenkapitalandel på 1,9 % i 2024, og er nr. 18 314 av 22 207 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,9 % (median 30,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 3 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er IT Source AS?
Driftsmarginen var 1,5 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,6 %.
Hvor solid er IT Source AS?
Egenkapitalandelen var 1,9 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 51,75 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i IT Source AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står IT Source AS i Handel?
IT Source AS er nr. 18 314 av 22 207 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 027 av 3 512. Omsetningen endret seg 12,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920145930
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. november 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Leif Weldings vei 18, 3208 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Ikonic Technology LIMITED
- Ikonic Technology LIMITED (Storbritannia) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 29 | 21 | |
| Rang | 16 602 | 18 314 | 20 911 | |
| Driftsmargin | 2,3 % | 1,5 % | −0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 22,0 % | 8,6 % | 2,1 % | |
| Egenkapitalandel | 2,5 % | 1,9 % | 2,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,02 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,1 % | −13,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46,2 MNOK | 51,7 MNOK | 44,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,4 MNOK | 11,1 MNOK | 9,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,4 MNOK | 11,1 MNOK | 9,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 10,9 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,2 MNOK | 10,9 MNOK | 9,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5573597.
Videre
Lignende selskaper
- Sverre Haugli Bilforretning AS indeks 29, nr. 18 300 · sammenlign
- Xl-Bygg Sortland AS indeks 29, nr. 18 316 · sammenlign
- Godt Lokalt Øst AS indeks 29, nr. 18 319 · sammenlign
- Xpnd Automotive AS indeks 29, nr. 18 321 · sammenlign
- K. Hansen Dagligvare AS indeks 29, nr. 18 328 · sammenlign