Itsos AS
Score · regnskapsår 2024
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 109 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 218 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Itsos AS ligger 37 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 35,9 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 85,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 35,9 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 63,6 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 39,6 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,88 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 11,6 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Itsos AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Itsos AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Itsos AS hadde en driftsmargin på 35,9 % og en egenkapitalandel på 85,5 % i 2024, og er nr. 218 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 25,4 % til 35,9 % og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,9 % (median 2,3 %); Egenkapitalandel 85,5 % (median 34,8 %); Likviditetsgrad 1 6,88 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 89 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Itsos AS?
Driftsmarginen var 35,9 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,6 %.
Hvor solid er Itsos AS?
Egenkapitalandelen var 85,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Itsos AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,88 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Itsos AS i Handel?
Itsos AS er nr. 218 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 109 av 11 065. Omsetningen endret seg 11,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920238769
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.920)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Leif Weldings vei 18, 3208 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. januar 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845007BE7945AF4HB76 fornyes 15. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | 87 | 79 | |
| Rang | 266 | 218 | 868 | |
| Driftsmargin | 25,4 % | 35,9 % | 25,4 % | |
| Totalrentabilitet | 28,3 % | 39,6 % | 43,5 % | |
| Egenkapitalandel | 83,8 % | 85,5 % | 83,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,15 | 6,88 | 6,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,6 % | −2,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 4,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 2,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 6,7 MNOK | 6,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,3 MNOK | 6,7 MNOK | 6,8 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 5,7 MNOK | 5,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,4 MNOK | 5,7 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5607917.
Videre
Lignende selskaper
- Strikkelykke AS indeks 87, nr. 212 · sammenlign
- Greåker Bruktbil AS indeks 87, nr. 215 · sammenlign
- Veico AS indeks 87, nr. 216 · sammenlign
- Rudolf Dahl AS indeks 87, nr. 219 · sammenlign
- Gro Lager AS indeks 87, nr. 224 · sammenlign