Bacchus Holding AS

Org.nr. 920298206 · Oslo · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 15,2 % 2,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 1 222,3 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 73,9 % 5,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 54,9 % 34,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,82 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,92 1,76 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −49,9 % 2,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Bacchus Holding AS hadde en egenkapitalandel på 54,9 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 36,2 % til 15,2 % og omsetningen falt med 50 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 294 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 29,4 MNOK 10,0 294 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,9 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 21,9 MNOK 1,0 22 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bacchus Holding AS?

Driftsmarginen var 15,2 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 73,9 %.

Hvor solid er Bacchus Holding AS?

Egenkapitalandelen var 54,9 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,82 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Bacchus Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,92 i 2024 (median 1,76).

Konsernregnskap · 2023

28 av 100

Rang 376 av 464 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
119 MNOK
Driftsresultat, konsern
6 MNOK
Resultat før skatt, konsern
4 MNOK
Sum eiendeler, konsern
70 MNOK
Egenkapital, konsern
9 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin4,7 % –
Totalrentabilitet10,4 % –
Egenkapitalandel13,3 % –
Likviditetsgrad 11,19 –
Omsetningsvekst– –

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920298206
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.340)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. januar 2018 8 år i drift
Aksjekapital
5,33 MNOK
Forretningsadresse
Munkedamsveien 67, 0270 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––57
Rang––8 501
Driftsmargin36,2 %15,2 %0,2 %
Totalrentabilitet26,4 %73,9 %1,0 %
Egenkapitalandel54,8 %54,9 %80,7 %
Likviditetsgrad 11,711,922,19
Omsetningsvekst–−49,9 %0,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,8 MNOK2,4 MNOK2,4 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK0,4 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt4,5 MNOK29,5 MNOK−0,4 MNOK
Årsresultat3,6 MNOK29,4 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler17,3 MNOK39,9 MNOK18,1 MNOK
Omløpsmidler8,6 MNOK29,6 MNOK7,7 MNOK
Egenkapital9,5 MNOK21,9 MNOK14,6 MNOK
Opptjent egenkapital4,2 MNOK16,6 MNOK9,3 MNOK
Sum gjeld7,8 MNOK18,0 MNOK3,5 MNOK
Kortsiktig gjeld5,0 MNOK15,4 MNOK3,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6248483.