Ohdoki AS
Score · regnskapsår 2023
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 89 av 625 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 522 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ohdoki AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 625 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,6 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 56,2 % (median 28,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 71 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 7,5 % | 7,1 % |
| Totalrentabilitet | 13,3 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 56,2 % | 28,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 2,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,79 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,16 MNOK | 2,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Ohdoki AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (625 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ohdoki AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Ohdoki AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 56,2 % i 2023, og er nr. 522 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 36 MNOK og 46 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 46 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 41 MNOK |
| P/B | 2,6 | 36 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ohdoki AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2023, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,3 %.
Hvor solid er Ohdoki AS?
Egenkapitalandelen var 56,2 % i 2023 (median 28,5 %). Gjeldsgraden var 0,78 (median 2,40).
Hvordan er likviditeten i Ohdoki AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,79 i 2023 (median 1,18).
Hvordan står Ohdoki AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ohdoki AS er nr. 522 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 89 av 625.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920411029
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 17 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. januar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Lilletorget 1, 0184 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 18,3 % · tre største 41,6 %
- Fordeling
- selskaper 42 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Jenseplassen AS · 44,0 %
- Surge AS · 43,8 %
- Ymir Solutions AS · 12,0 %
- Remviking AS · 0,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 62 | 54 | |
| Rang | 522 | 774 | 1 333 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | −1,6 % | −6,5 % | |
| Totalrentabilitet | 13,3 % | 6,1 % | −1,7 % | |
| Egenkapitalandel | 56,2 % | 64,3 % | 56,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,79 | 3,37 | 2,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 11,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 70,7 MNOK | 73,4 MNOK | 82,1 MNOK |
| Driftsresultat | 5,3 MNOK | −1,2 MNOK | −5,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,3 MNOK | 2,9 MNOK | −5,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | 2,7 MNOK | −5,3 MNOK |
| Finanskostnader | 1,4 MNOK | 0,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 50,1 MNOK | 56,0 MNOK | 54,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 32,5 MNOK | 34,4 MNOK | 39,5 MNOK |
| Egenkapital | 28,2 MNOK | 36,0 MNOK | 30,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,9 MNOK | 15,8 MNOK | 10,4 MNOK |
| Sum gjeld | 21,9 MNOK | 20,0 MNOK | 23,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,6 MNOK | 10,2 MNOK | 17,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5063863.
Videre
Lignende selskaper
- Eye-Share AS indeks 71, nr. 511 · sammenlign
- Knowit Financial Solutions AS indeks 70, nr. 524 · sammenlign
- Automasjon og Data AS indeks 70, nr. 527 · sammenlign
- Verifone Norway AS indeks 70, nr. 530 · sammenlign
- Appex AS indeks 70, nr. 535 · sammenlign