The Arch AS

Org.nr. 920573487 · Oslo · Stiftet 2018 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

11av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 321 av 1 358 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 900 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

The Arch AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 358 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,3 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel −9,0 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −2,3 % 5,6 % 20 %
Resultatmargin −2,3 % 5,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −11,1 % 14,0 % 14 %
Egenkapitalandel −9,0 % 33,5 % 6 %
Gjeldsgrad – 1,73 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,90 1,43 13 %
Omsetningsvekst −19,7 % 8,6 % 9 %
Omsetning per ansatt1,33 MNOK1,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 11 gjør The Arch AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 358 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • The Arch AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

The Arch AS har score 11 for 2025, rang 3 900 av 4 004 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 18 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −9,0 % mot median 33,5 %. Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −19,7 % mot median 8,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til The Arch AS med 15,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 16,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk The Arch AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til The Arch AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202412,8 %4,8 % −1,8 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng −1,5 prosentpoeng
2025−2,3 %5,6 % −15,2 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng −16,0 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til The Arch AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til The Arch AS falt 15,2 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til The Arch AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––14,6 %12,8 %−2,3 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

The Arch AS hadde en driftsmargin på −2,3 % og en egenkapitalandel på −9,0 % i 2025, og er nr. 3 900 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 43,2 % til −9,0 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 9 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,8 MNOK 18,6 15 MNOK 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 1,1 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
15,9 19 MNOK 9 MNOK
P/B Egenkapital: −0,2 MNOK 3,2 – ikke meningsfull

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −9,0 % (median 33,5 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,43).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,3 % (median 5,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,3 % (median 5,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet17 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet13 vekt 15 %
Vekst9 vekt 15 %
Konsistens18 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er The Arch AS?

Driftsmarginen var −2,3 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er The Arch AS?

Egenkapitalandelen var −9,0 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i The Arch AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står The Arch AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

The Arch AS er nr. 3 900 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 321 av 1 358. Omsetningen endret seg −19,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920573487
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (73.300)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. juni 2026
Stiftet
11. februar 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Parkveien 57, 0256 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
  • Bullett Invest AS · 50,0 %
  • Belleza Invest AS · 50,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks687011
Rang8525703 900
Driftsmargin14,6 %12,8 %−2,3 %
Totalrentabilitet45,9 %54,2 %−11,1 %
Egenkapitalandel36,2 %43,2 %−9,0 %
Likviditetsgrad 11,531,720,90
Omsetningsvekst–5,5 %−19,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,6 MNOK13,2 MNOK10,6 MNOK
Driftsresultat1,8 MNOK1,7 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt1,8 MNOK1,7 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad0,4 MNOK0,4 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK1,3 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,0 MNOK3,1 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler3,9 MNOK3,1 MNOK2,1 MNOK
Egenkapital1,4 MNOK1,4 MNOK−0,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,3 MNOK−0,2 MNOK
Sum gjeld2,5 MNOK1,8 MNOK2,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,5 MNOK1,8 MNOK2,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7186641.