Brave Tern AS

Org.nr. 920604684 · Oslo · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2024

56av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 671 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 563 av 19 401 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Brave Tern AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 23,0 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 41,8 % (median 30,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter419 MNOK90 MNOK
Driftsmargin 23,0 % 4,6 % 98 %
Resultatmargin 28,8 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,0 % 11,8 % 30 %
Egenkapitalandel 41,8 % 30,1 % 75 %
Gjeldsgrad 1,39 2,28 74 %
Likviditetsgrad 1 0,24 1,39 1 %
Omsetningsvekst 109,5 % 5,7 % 96 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 56 gjør Brave Tern AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Brave Tern AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Brave Tern AS hadde en driftsmargin på 23,0 % og en egenkapitalandel på 41,8 % i 2024, og er nr. 7 563 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −11,8 % til 23,0 % og omsetningen økte med 109 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 78 MEUR og 103 MEUR.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 10,3 MEUR 10,0 103 MEUR
EV/EBIT Driftsresultat: 8,3 MEUR
minus netto gjeld −22,1 MEUR
8,0 88 MEUR
P/B Egenkapital: 78,0 MEUR 1,0 78 MEUR

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,24 (median 1,39).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 109,5 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,24 (median 1,39).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet64 vekt 30 %
Soliditet75 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst96 vekt 15 %
Konsistens25 vekt 15 %

Varighet: 47 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Brave Tern AS?

Driftsmarginen var 23,0 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,0 %.

Hvor solid er Brave Tern AS?

Egenkapitalandelen var 41,8 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,39 (median 2,28).

Hvordan er likviditeten i Brave Tern AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,24 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Brave Tern AS i Bygg og anlegg?

Brave Tern AS er nr. 7 563 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 671 av 1 723. Omsetningen endret seg 109,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920604684
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (42.221)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
9. mars 2018 8 år i drift
Aksjekapital
5,00 MNOK
Forretningsadresse
Fred. Olsens gate 2, 0152 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks385668
Rang12 5097 5633 394
Driftsmargin−11,8 %23,0 %44,6 %
Totalrentabilitet−1,2 %6,0 %14,0 %
Egenkapitalandel50,5 %41,8 %57,6 %
Likviditetsgrad 10,240,240,31
Omsetningsvekst–109,5 %42,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (EUR). Omsetning i NOK er regnet om fra EUR med snittkurs for regnskapsperioden 1. januar 2024–31. desember 2024: 11,6276 (norges_bank). Balansetall bruker kursen på balansedagen. Forholdstall og vekst er regnet i EUR. Valutakurser hos Norges Bank

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter17,2 MEUR36,0 MEUR51,1 MEUR
Driftsresultat−2,0 MEUR8,3 MEUR22,8 MEUR
Resultat før skatt−1,8 MEUR10,4 MEUR22,2 MEUR
Årsresultat−1,8 MEUR10,3 MEUR22,2 MEUR
Finanskostnader0,2 MEUR0,8 MEUR2,1 MEUR
Sum eiendeler134,0 MEUR186,7 MEUR174,0 MEUR
Omløpsmidler15,9 MEUR26,5 MEUR19,3 MEUR
Egenkapital67,7 MEUR78,0 MEUR100,2 MEUR
Opptjent egenkapital29,8 MEUR40,1 MEUR62,3 MEUR
Sum gjeld66,3 MEUR108,7 MEUR73,8 MEUR
Kortsiktig gjeld66,3 MEUR108,7 MEUR61,8 MEUR

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6114935.