Corvus AS
Score · regnskapsår 2024
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 823 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 618 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Corvus AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 28,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,47 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 25,5 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Corvus AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Corvus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Corvus AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 28,8 % i 2024, og er nr. 8 618 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 25 % og driftsmarginen steg fra 2,2 % til 4,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 85 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Corvus AS?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,1 %.
Hvor solid er Corvus AS?
Egenkapitalandelen var 28,8 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,47 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Corvus AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Corvus AS i Handel?
Corvus AS er nr. 8 618 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 823 av 7 161. Omsetningen endret seg 25,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920631983
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.730)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. mars 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestlia 1, 1592 VÅLER I ØSTFOLD
- Kommune
- Våler (Østfold) rang 3–21 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 8945003QKI97YZXLDG13 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 56 | 55 | |
| Rang | 13 194 | 8 618 | 9 520 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 4,8 % | 3,6 % | |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | 18,1 % | 15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 29,5 % | 28,8 % | 44,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,40 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,5 % | −2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 12,7 MNOK | 12,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,1 MNOK | 3,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,0 MNOK | 3,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,9 MNOK | 2,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 2,4 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5783679.
Videre
Lignende selskaper
- ME & MY Cousin AS indeks 56, nr. 8 617 · sammenlign
- Midtun Dekk AS indeks 56, nr. 8 619 · sammenlign
- Hillevåg Elektro-Diesel Avd Grenland AS indeks 56, nr. 8 621 · sammenlign
- Florine Blomster AS indeks 56, nr. 8 623 · sammenlign
- Jesting Sport AS indeks 56, nr. 8 624 · sammenlign