Værk AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
13av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 316 av 3 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 196 av 5 792 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og robusthet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Værk AS ligger 36 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 3 748 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −6,0 % (median 1,8 %) og egenkapitalandel −44,4 % (median 14,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −6,0 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | −6,1 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | −37,4 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | −44,4 % | 14,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,03 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,58 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | – | 2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 13 gjør Værk AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 751 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Værk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Værk AS hadde en driftsmargin på −6,0 % og en egenkapitalandel på −44,4 % i 2023, og er nr. 5 196 av 5 792 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −44,4 % (median 14,2 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,58 (median 1,00).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,1 % (median 1,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,0 % (median 1,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 16 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 25 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 19 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Værk AS?
Driftsmarginen var −6,0 % i 2023, mot en median på 1,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Værk AS?
Egenkapitalandelen var −44,4 % i 2023 (median 14,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Værk AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,58 i 2023 (median 1,00). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Værk AS i Overnatting og servering?
Værk AS er nr. 5 196 av 5 792 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 316 av 3 751.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 80 % av aksjene i Meditek AS. Personer vises ikke med navn.
Meditek AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Overnatting og servering (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 61 i alt. Fredrikstad 61 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Værk AS.
-
Meditek AS
- Værk AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920708366
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 21 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 3. april 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Færgeportgaten 78B, 1632 GAMLE FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. februar 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Meditek AS (90 %)
Øverste eier: privatperson
- Meditek AS · 90,0 %
- 2 privatpersoner · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 13 | 17 | 40 | |
| Rang | 5 196 | 5 752 | 4 351 | |
| Driftsmargin | −6,0 % | −5,2 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | −37,4 % | −36,6 % | 0,6 % | |
| Egenkapitalandel | −44,4 % | −92,0 % | 0,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,58 | 0,46 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,3 % | −1,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,9 MNOK | 6,3 MNOK | 6,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | −0,9 MNOK | −0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5063797.
Videre
Lignende selskaper
- Seaside Gastro AS indeks 13, nr. 5 191 · sammenlign
- Sjøengen Kro AS indeks 13, nr. 5 193 · sammenlign
- Raet Camping AS indeks 13, nr. 5 195 · sammenlign
- Dillapuben AS indeks 13, nr. 5 198 · sammenlign
- Pubben AS indeks 13, nr. 5 201 · sammenlign