Carbon Cleaning Norge AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 033 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 297 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Carbon Cleaning Norge AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,9 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 5,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 9,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 24,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 18,48 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 58,6 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Carbon Cleaning Norge AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Carbon Cleaning Norge AS har score 49 for 2025, rang 12 297 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 58,6 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,9 % mot median 2,6 %.
Svakest: Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,82 mot median 1,74. Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,1 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,1 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,74).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 58,6 % (median 4,0 %); likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,74).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Carbon Cleaning Norge AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på 5,1 % i 2025, og er nr. 12 297 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 59 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,1 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,74).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 58,6 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Carbon Cleaning Norge AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,1 %.
Hvor solid er Carbon Cleaning Norge AS?
Egenkapitalandelen var 5,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 18,48 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Carbon Cleaning Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,82 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Carbon Cleaning Norge AS i Handel?
Carbon Cleaning Norge AS er nr. 12 297 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 033 av 11 289. Omsetningen endret seg 58,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920716482
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.140)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. mars 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Dennis Stokkvin Vihovde, Granhaugkroken 20C, 2074 EIDSVOLL VERK
- Kommune
- Eidsvoll rang 12–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. april 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 49 | |
| Rang | – | – | 12 297 | |
| Driftsmargin | 8,0 % | −0,8 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 15,2 % | −1,8 % | 24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 18,8 % | 9,7 % | 5,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 0,91 | 0,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 29,1 % | 58,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7029202.
Videre
Lignende selskaper
- Optikern Åmot AS indeks 49, nr. 12 290 · sammenlign
- House of Sensation AS indeks 49, nr. 12 291 · sammenlign
- S.E Invest AS indeks 49, nr. 12 294 · sammenlign
- BLACK & White Nye AS indeks 49, nr. 12 295 · sammenlign
- Athletix AS indeks 49, nr. 12 299 · sammenlign