Byggmester Indergaard AS

Org.nr. 920764371 · Meløy · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2025

27av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 10 755 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 284 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Byggmester Indergaard AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −19,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 31,1 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −19,0 % 3,5 % 5 %
Resultatmargin −20,5 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,1 % 7,8 % 16 %
Egenkapitalandel 31,1 % 32,8 % 48 %
Gjeldsgrad 2,22 1,43 36 %
Likviditetsgrad 1 1,43 1,41 51 %
Omsetningsvekst −45,6 % 6,1 % 5 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 27 gjør Byggmester Indergaard AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Byggmester Indergaard AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Byggmester Indergaard AS har score 27 for 2025, rang 17 284 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 51 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,43 mot median 1,41.

Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −45,6 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 10 mot sammenlignbare, driftsmargin −19,0 % mot median 3,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Byggmester Indergaard AS hadde en driftsmargin på −19,0 % og en egenkapitalandel på 31,1 % i 2025, og er nr. 17 284 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 11,5 % til −19,0 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −20,5 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −19,0 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet10 vekt 30 %
Soliditet42 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst5 vekt 15 %
Konsistens34 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Byggmester Indergaard AS?

Driftsmarginen var −19,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Byggmester Indergaard AS?

Egenkapitalandelen var 31,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,22 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Byggmester Indergaard AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Byggmester Indergaard AS i Bygg og anlegg?

Byggmester Indergaard AS er nr. 17 284 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 755 av 12 871. Omsetningen endret seg −45,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920764371
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. april 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Grindåsen 10, 8178 HALSA (MELØY)
Kommune
Meløy rang 23 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 24. april 2018
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks747227
Rang2 7822 38517 284
Driftsmargin6,0 %11,5 %−19,0 %
Totalrentabilitet14,5 %19,8 %−15,1 %
Egenkapitalandel63,3 %68,0 %31,1 %
Likviditetsgrad 12,663,071,43
Omsetningsvekst–−8,9 %−45,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,5 MNOK5,0 MNOK2,7 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,6 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK0,5 MNOK−0,6 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK0,5 MNOK−0,9 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,3 MNOK2,9 MNOK3,4 MNOK
Omløpsmidler2,2 MNOK2,8 MNOK3,4 MNOK
Egenkapital1,4 MNOK2,0 MNOK1,1 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,9 MNOK1,0 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK0,9 MNOK2,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK0,9 MNOK2,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6715630.