Windkeeper AS

Org.nr. 921075294 · Bergen · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 4,1 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 3,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,6 % 9,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 95,8 % 33,2 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,04 1,64 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,24 1,44 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,3 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Windkeeper AS
  • Median: selskapene i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Windkeeper AS hadde en egenkapitalandel på 95,8 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −2,4 % til 95,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 49 MEUR.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,8 MEUR 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,2 MEUR 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 48,8 MEUR 1,0 49 MEUR

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,24 (median 1,44).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 3,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 122,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
  • følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
  • følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Windkeeper AS?

Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 4,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Windkeeper AS?

Egenkapitalandelen var 95,8 % i 2024 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 1,64).

Hvordan er likviditeten i Windkeeper AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,24 i 2024 (median 1,44). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernregnskap · 2024

60 av 100

Rang 109 av 347 konsern i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsresultat, konsern
−2 MEUR
≈ −19 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
Resultat før skatt, konsern
−2 MEUR
≈ −27 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
Sum eiendeler, konsern
52 MEUR
≈ 610 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden
Egenkapital, konsern
49 MEUR
≈ 584 MNOK omregnet med Norges Banks kurs for perioden

Konsernregnskapet er i EUR. Beløpene står i EUR, med omregning til NOK under. Forholdstallene regnes i EUR.

Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin– –
Totalrentabilitet−3,8 % 1,6 %
Egenkapitalandel95,7 % 95,8 %
Likviditetsgrad 131,40 0,24
Omsetningsvekst– –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 8 (461 av 476).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921075294
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (42.221)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
6. juni 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Damsgårdsveien 14, 5058 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks26–44
Rang14 904–12 551
Driftsmargin−158,2 %–−117,5 %
Totalrentabilitet2,8 %1,6 %−1,1 %
Egenkapitalandel−2,4 %95,8 %87,7 %
Likviditetsgrad 14,680,240,60
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (EUR).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,5 MEUR–0,5 MEUR
Driftsresultat−0,8 MEUR−1,2 MEUR−0,6 MEUR
Resultat før skatt−1,2 MEUR−1,8 MEUR−0,7 MEUR
Årsresultat−1,2 MEUR−1,8 MEUR−0,7 MEUR
Finanskostnader2,6 MEUR2,6 MEUR0,1 MEUR
Sum eiendeler47,9 MEUR51,0 MEUR55,0 MEUR
Omløpsmidler1,2 MEUR0,1 MEUR2,9 MEUR
Egenkapital−1,1 MEUR48,8 MEUR48,2 MEUR
Opptjent egenkapital−1,1 MEUR––
Sum gjeld49,0 MEUR2,2 MEUR6,8 MEUR
Kortsiktig gjeld0,3 MEUR0,3 MEUR4,9 MEUR

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5878341.