Nest AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 391 av 5 558 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 526 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nest AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 558 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,7 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 71,5 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 17,7 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 17,7 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 29,5 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 71,5 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −19,6 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Nest AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 558 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Nest AS har score 75 for 2025, rang 1 526 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,5 % mot median 34,1 %. Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 17,7 % mot median 4,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −19,6 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nest AS hadde en driftsmargin på 17,7 % og en egenkapitalandel på 71,5 % i 2025, og er nr. 1 526 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 13,0 % til 17,7 % og omsetningen falt med 20 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 70 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 60 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 70 MNOK |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 17,7 % (median 4,5 %); Egenkapitalandel 71,5 % (median 34,1 %); Likviditetsgrad 1 2,11 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 77 | vekt 15 % |
Varighet: 78 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nest AS?
Driftsmarginen var 17,7 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,5 %.
Hvor solid er Nest AS?
Egenkapitalandelen var 71,5 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Nest AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,11 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Nest AS i Bygg og anlegg?
Nest AS er nr. 1 526 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 391 av 5 558. Omsetningen endret seg −19,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921136765
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. juni 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Stålverksveien 2, 0661 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Holding 1 AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Holding 1 AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 75 | 75 | |
| Rang | 954 | 1 566 | 1 526 | |
| Driftsmargin | 11,2 % | 13,0 % | 17,7 % | |
| Totalrentabilitet | 38,1 % | 33,8 % | 29,5 % | |
| Egenkapitalandel | 55,7 % | 65,1 % | 71,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,53 | 2,11 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,5 % | −19,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64,5 MNOK | 54,5 MNOK | 43,8 MNOK |
| Driftsresultat | 7,2 MNOK | 7,1 MNOK | 7,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,2 MNOK | 7,1 MNOK | 7,8 MNOK |
| Skattekostnad | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | 5,6 MNOK | 5,5 MNOK | 6,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,0 MNOK | 21,0 MNOK | 26,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,4 MNOK | 11,2 MNOK | 15,8 MNOK |
| Egenkapital | 10,6 MNOK | 13,7 MNOK | 18,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,6 MNOK | 13,6 MNOK | 18,8 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 7,3 MNOK | 7,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,4 MNOK | 7,3 MNOK | 7,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6887210.
Videre
Lignende selskaper
- B&B Stillasutleie AS indeks 75, nr. 1 515 · sammenlign
- Smeland Byggservice AS indeks 75, nr. 1 516 · sammenlign
- Harstadhamn Blikkenslagerverksted AS indeks 75, nr. 1 521 · sammenlign
- Straume Maskin AS indeks 75, nr. 1 523 · sammenlign
- Blikk og Ventilasjon AS indeks 75, nr. 1 529 · sammenlign