Haaheim VVS AS

Org.nr. 921182775 · Høyanger · Stiftet 2018

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2023

48av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 6 033 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 796 av 18 344 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Haaheim VVS AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,2 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 6,1 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 13,2 % 4,0 % 78 %
Resultatmargin 11,1 % 3,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 30,3 % 7,8 % 84 %
Egenkapitalandel 6,1 % 34,0 % 21 %
Gjeldsgrad 15,50 1,46 6 %
Likviditetsgrad 1 1,03 1,42 29 %
Omsetningsvekst 14,2 % 7,4 % 55 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 48 gjør Haaheim VVS AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024
  • Haaheim VVS AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Haaheim VVS AS hadde en driftsmargin på 13,2 % og en egenkapitalandel på 6,1 % i 2023, og er nr. 9 796 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2022 til 2023: driftsmarginen steg fra −10,2 % til 13,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld 0,3 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,1 % (median 34,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet14 vekt 25 %
Likviditet29 vekt 15 %
Vekst55 vekt 15 %
Konsistens53 vekt 15 %

Varighet: 29 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Haaheim VVS AS?

Driftsmarginen var 13,2 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,3 %.

Hvor solid er Haaheim VVS AS?

Egenkapitalandelen var 6,1 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 15,50 (median 1,46).

Hvordan er likviditeten i Haaheim VVS AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2023 (median 1,42).

Hvordan står Haaheim VVS AS i Bygg og anlegg?

Haaheim VVS AS er nr. 9 796 av 18 344 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 033 av 11 416. Omsetningen endret seg 14,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921182775
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. juli 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Vikane 1, 6995 KYRKJEBØ (HØYANGER)
Kommune
Høyanger rang 14–24 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 20. juli 2018
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks1148–
Rang2669 796–
Driftsmargin−10,2 %13,2 %−2,5 %
Totalrentabilitet−39,9 %30,3 %2,3 %
Egenkapitalandel−37,8 %6,1 %3,7 %
Likviditetsgrad 10,581,031,06
Omsetningsvekst–14,2 %−42,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter1,4 MNOK1,6 MNOK0,9 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Egenkapital−0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,2 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5368367.