Indusenz AS

Org.nr. 921196008 · Trondheim · Stiftet 2018 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2023

48av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 657 av 1 326 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 560 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Indusenz AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 48 blant 1 325 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −256,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 86,4 % (median 39,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −256,6 % 3,7 % 4 %
Resultatmargin −261,5 % 3,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −28,9 % 6,9 % 16 %
Egenkapitalandel 86,4 % 39,5 % 92 %
Gjeldsgrad 0,16 1,14 91 %
Likviditetsgrad 1 1,61 1,50 53 %
Omsetningsvekst – 4,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,38 MNOK0,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 48 gjør Indusenz AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 326 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Indusenz AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Indusenz AS hadde en driftsmargin på −256,6 % og en egenkapitalandel på 86,4 % i 2023, og er nr. 1 560 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 30 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −5,2 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −7,7 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 23,1 MNOK 2,6 60 MNOK 30 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −261,5 % (median 3,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −256,6 % (median 3,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet10 vekt 30 %
Soliditet91 vekt 25 %
Likviditet53 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens– mangler data, ikke med

Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Indusenz AS?

Driftsmarginen var −256,6 % i 2023, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −28,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Indusenz AS?

Egenkapitalandelen var 86,4 % i 2023 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 0,16 (median 1,14).

Hvordan er likviditeten i Indusenz AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,61 i 2023 (median 1,50).

Hvordan står Indusenz AS i Informasjon og kommunikasjon?

Indusenz AS er nr. 1 560 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 657 av 1 326.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921196008
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. juni 2026
Stiftet
15. juni 2018 8 år i drift
Aksjekapital
2,03 MNOK
Forretningsadresse
Falkenborgvegen 36B, 7044 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
6
Største eier
33,6 % · tre største 49,9 %
Fordeling
selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
  • Votum AS · 67,1 %
  • Cofounder II AS · 30,1 %
  • Nordvegen Invest AS · 2,6 %
  • Sumpen Invest AS · 0,1 %
  • 2 privatpersoner · 0,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks484532
Rang1 5601 9522 659
Driftsmargin−256,6 %−151,1 %−303,5 %
Totalrentabilitet−28,9 %−18,1 %−21,2 %
Egenkapitalandel86,4 %84,0 %81,1 %
Likviditetsgrad 11,611,110,99
Omsetningsvekst–30,3 %−29,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,0 MNOK3,9 MNOK2,8 MNOK
Driftsresultat−7,7 MNOK−5,9 MNOK−8,4 MNOK
Resultat før skatt−7,9 MNOK−6,1 MNOK−8,4 MNOK
Skattekostnad−2,7 MNOK−1,7 MNOK−2,2 MNOK
Årsresultat−5,2 MNOK−4,4 MNOK−6,2 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler26,7 MNOK32,4 MNOK39,5 MNOK
Omløpsmidler3,4 MNOK4,5 MNOK6,8 MNOK
Egenkapital23,1 MNOK27,2 MNOK32,0 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld3,6 MNOK5,2 MNOK7,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,1 MNOK4,1 MNOK6,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5147523.