Performance BY Ocm AS

Org.nr. 921215223 · Frogn · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2024

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 8 769 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 028 av 22 237 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Performance BY Ocm AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −13,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 25,6 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −13,3 % 2,3 % 10 %
Resultatmargin −13,4 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −22,9 % 5,5 % 11 %
Egenkapitalandel 25,6 % 34,8 % 41 %
Gjeldsgrad 2,90 1,23 28 %
Likviditetsgrad 1 3,07 1,76 74 %
Omsetningsvekst −13,5 % 2,8 % 19 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Performance BY Ocm AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Performance BY Ocm AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Performance BY Ocm AS hadde en driftsmargin på −13,3 % og en egenkapitalandel på 25,6 % i 2024, og er nr. 18 028 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 14,8 % til −13,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,3 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −13,4 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,3 % (median 2,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet10 vekt 30 %
Soliditet35 vekt 25 %
Likviditet74 vekt 15 %
Vekst19 vekt 15 %
Konsistens33 vekt 15 %

Varighet: 55 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Performance BY Ocm AS?

Driftsmarginen var −13,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −22,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Performance BY Ocm AS?

Egenkapitalandelen var 25,6 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,90 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Performance BY Ocm AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,07 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Performance BY Ocm AS i Handel?

Performance BY Ocm AS er nr. 18 028 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 769 av 11 065. Omsetningen endret seg −13,5 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
13. august 2019 Bane NOR SF Treningssenter S33 verdi ikke oppgitt 37000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921215223
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. juli 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Nesoddveien 391, 1455 NORDRE FROGN
Kommune
Frogn rang 5–14 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 3. august 2018
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Ole Christian Mobech
Styrets leder
Ole Christian Mobech
Regnskapsfører
HAUSTVEIT REGNSKAP

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks793115
Rang2 18318 02821 850
Driftsmargin14,8 %−13,3 %−17,6 %
Totalrentabilitet35,2 %−22,9 %−66,7 %
Egenkapitalandel58,1 %25,6 %9,9 %
Likviditetsgrad 13,223,071,14
Omsetningsvekst–−13,5 %−26,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,7 MNOK2,4 MNOK1,7 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,1 MNOK1,4 MNOK0,5 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK0,9 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,4 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,6 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK1,0 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5509685.

Lignende selskaper