Vinne Byggservice AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 238 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 493 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vinne Byggservice AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −21,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 42,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −21,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −21,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −67,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −37,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Vinne Byggservice AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vinne Byggservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vinne Byggservice AS har score 31 for 2025, rang 16 493 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 60 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,68 mot median 1,41.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −21,6 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −37,8 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −21,0 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −21,6 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vinne Byggservice AS hadde en driftsmargin på −21,6 % og en egenkapitalandel på 42,9 % i 2025, og er nr. 16 493 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −8,1 % til −21,6 % og omsetningen falt med 38 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −21,0 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −21,6 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 7 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vinne Byggservice AS?
Driftsmarginen var −21,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −67,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vinne Byggservice AS?
Egenkapitalandelen var 42,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Vinne Byggservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,68 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Vinne Byggservice AS i Bygg og anlegg?
Vinne Byggservice AS er nr. 16 493 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 238 av 12 873. Omsetningen endret seg −37,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921260962
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. august 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Brannanveg 7, 7657 VERDAL
- Kommune
- Verdal rang 19–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. august 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Sigleif Thingstad
- Styrets leder
- Sigleif Thingstad
- Regnskapsfører
- Regnskapssenteret Verdal AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 45 | 31 | |
| Rang | 4 781 | 11 662 | 16 493 | |
| Driftsmargin | 21,6 % | −8,1 % | −21,6 % | |
| Totalrentabilitet | 56,2 % | −19,8 % | −67,5 % | |
| Egenkapitalandel | 36,3 % | 61,2 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 2,38 | 1,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −50,6 % | −37,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,5 MNOK | 3,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7140211.
Videre
Lignende selskaper
- Lysaker Blikk og Ventilasjon AS indeks 31, nr. 16 491 · sammenlign
- John Johnsen AS indeks 31, nr. 16 492 · sammenlign
- Total Maling AS indeks 31, nr. 16 495 · sammenlign
- Sandvika Blikkenslagerforretning AS indeks 31, nr. 16 496 · sammenlign
- Bøhler Entreprenør AS indeks 31, nr. 16 497 · sammenlign