Nylende Autosenter AS
Score · regnskapsår 2023
12av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 9 688 av 10 545 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 723 av 21 079 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Nylende Autosenter AS ligger 38 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 536 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −2,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −15,0 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −2,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | −21,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | −15,0 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,15 MNOK | 0,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 12 gjør Nylende Autosenter AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 545 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Nylende Autosenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Nylende Autosenter AS hadde en driftsmargin på −2,4 % og en egenkapitalandel på −15,0 % i 2023, og er nr. 19 723 av 21 079 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −15,0 % (median 35,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,74 (median 1,79).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,4 % (median 2,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nylende Autosenter AS?
Driftsmarginen var −2,4 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −21,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Nylende Autosenter AS?
Egenkapitalandelen var −15,0 % i 2023 (median 35,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Nylende Autosenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,74 i 2023 (median 1,79). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Nylende Autosenter AS i Handel?
Nylende Autosenter AS er nr. 19 723 av 21 079 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 688 av 10 545.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921326475
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. august 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Trondheimsveien 125, 2020 SKEDSMOKORSET (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 29 | 25 | |
| Rang | 19 723 | 18 501 | 20 081 | |
| Driftsmargin | −2,4 % | 0,3 % | 0,1 % | |
| Totalrentabilitet | −21,6 % | 2,8 % | 0,5 % | |
| Egenkapitalandel | −15,0 % | −10,0 % | −7,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,82 | 0,88 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % | 10,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,2 MNOK | 9,6 MNOK | 10,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5403713.
Videre
Lignende selskaper
- Blomsterhandleren Gran AS indeks 12, nr. 19 719 · sammenlign
- Ranthai AS indeks 12, nr. 19 721 · sammenlign
- Medex Norge AS indeks 12, nr. 19 725 · sammenlign
- Silent Sea AS indeks 12, nr. 19 727 · sammenlign
- Drømmekjøkkenet Hamar AS indeks 12, nr. 19 728 · sammenlign