Byggsmart24 AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 873 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 320 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Byggsmart24 AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 36,3 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 8,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 32,0 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 36,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,75 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 46,1 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Byggsmart24 AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Byggsmart24 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Byggsmart24 AS har score 68 for 2025, rang 3 320 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 46,1 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,0 % mot median 4,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Byggsmart24 AS hadde en driftsmargin på 8,0 % og en egenkapitalandel på 36,3 % i 2025, og er nr. 3 320 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 46 % og driftsmarginen falt fra 11,7 % til 8,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Byggsmart24 AS?
Driftsmarginen var 8,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,0 %.
Hvor solid er Byggsmart24 AS?
Egenkapitalandelen var 36,3 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,75 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Byggsmart24 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Byggsmart24 AS i Bygg og anlegg?
Byggsmart24 AS er nr. 3 320 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 873 av 5 557. Omsetningen endret seg 46,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921542984
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. september 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Stjerneveien 32, 1404 SIGGERUD (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Geier Barlie
- Styrets leder
- Geier Barlie
- Revisor
- Akershus Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Eika Økonomi Follo AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 60 | 68 | |
| Rang | 10 308 | 5 967 | 3 320 | |
| Driftsmargin | 11,2 % | 11,7 % | 8,0 % | |
| Totalrentabilitet | 34,2 % | 40,4 % | 32,0 % | |
| Egenkapitalandel | 16,7 % | 39,6 % | 36,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,59 | 1,53 | |
| Omsetningsvekst | – | −46,8 % | 46,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,7 MNOK | 12,6 MNOK | 18,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,8 MNOK | 3,9 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,6 MNOK | 3,7 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 6,5 MNOK | 2,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,5 MNOK | 2,3 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6977944.
Videre
Lignende selskaper
- HF Anlegg AS indeks 68, nr. 3 316 · sammenlign
- Mesta Eiendom AS indeks 68, nr. 3 317 · sammenlign
- Kinn Elektro AS indeks 68, nr. 3 321 · sammenlign
- Jostad Elektriske AS indeks 68, nr. 3 324 · sammenlign
- RM BYGG & Betong AS indeks 68, nr. 3 326 · sammenlign