Akvapartner AS
Score · regnskapsår 2023
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 450 av 3 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 675 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Akvapartner AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 21,7 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 56,0 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 50 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 21,7 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 23,4 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 56,0 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,52 MNOK | 4,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Akvapartner AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 278 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Akvapartner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Akvapartner AS hadde en driftsmargin på 21,7 % og en egenkapitalandel på 56,0 % i 2023, og er nr. 2 675 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 28 MNOK og 96 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 96 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 91 MNOK |
| P/B | 1,0 | 28 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 86 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Akvapartner AS?
Driftsmarginen var 21,7 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,5 %.
Hvor solid er Akvapartner AS?
Egenkapitalandelen var 56,0 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 0,79 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Akvapartner AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Akvapartner AS i Handel?
Akvapartner AS er nr. 2 675 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 450 av 3 278.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921636458
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 33 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 3. oktober 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gårdsøyvn. 20, 8907 BRØNNØYSUND
- Kommune
- Brønnøy rang 9–14 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500B78EFA38FF5B67 fornyes 11. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 76 | 72 | |
| Rang | 2 675 | 1 727 | 2 478 | |
| Driftsmargin | 21,7 % | 10,9 % | 12,9 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 20,5 % | 23,6 % | |
| Egenkapitalandel | 56,0 % | 65,4 % | 76,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,20 | 1,85 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,1 % | −7,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 50,1 MNOK | 58,2 MNOK | 53,6 MNOK |
| Driftsresultat | 10,8 MNOK | 6,3 MNOK | 6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,7 MNOK | 8,6 MNOK | 8,2 MNOK |
| Årsresultat | 9,6 MNOK | 6,9 MNOK | 6,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | −0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 50,6 MNOK | 37,3 MNOK | 37,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,9 MNOK | 15,1 MNOK | 15,7 MNOK |
| Egenkapital | 28,3 MNOK | 24,4 MNOK | 28,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 26,0 MNOK | 22,1 MNOK | 26,5 MNOK |
| Sum gjeld | 22,3 MNOK | 12,9 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,8 MNOK | 12,6 MNOK | 8,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5308173.
Videre
Lignende selskaper
- Cook Norge AS indeks 76, nr. 2 669 · sammenlign
- Etac AS indeks 76, nr. 2 672 · sammenlign
- Namsos Maskin AS indeks 76, nr. 2 674 · sammenlign
- Sporty Intersport AS indeks 76, nr. 2 678 · sammenlign
- Bosch Rexroth AS indeks 76, nr. 2 680 · sammenlign