K.O.S Import AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 6 046 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 460 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
K.O.S Import AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 11,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 1,8 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 11,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,95 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 6,8 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,39 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør K.O.S Import AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- K.O.S Import AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
K.O.S Import AS har score 32 for 2025, rang 18 460 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 54 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 6,8 % mot median 5,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,2 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,12 mot median 1,73.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,9 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
K.O.S Import AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 11,2 % i 2025, og er nr. 18 460 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,8 % til 1,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,9 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er K.O.S Import AS?
Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er K.O.S Import AS?
Egenkapitalandelen var 11,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 7,95 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i K.O.S Import AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står K.O.S Import AS i Handel?
K.O.S Import AS er nr. 18 460 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 6 046 av 7 418. Omsetningen endret seg 6,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921659121
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 15. oktober 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Magnus Barfots vei 5, 4633 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 51 | 32 | |
| Rang | 15 310 | 10 895 | 18 460 | |
| Driftsmargin | 11,6 % | 7,8 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 17,9 % | 16,4 % | 4,6 % | |
| Egenkapitalandel | 4,0 % | 12,2 % | 11,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,13 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,9 % | 6,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,9 MNOK | 14,3 MNOK | 15,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | −0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 8,7 MNOK | 8,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,7 MNOK | 8,6 MNOK | 8,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 7,6 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,7 MNOK | 7,6 MNOK | 7,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7168015.
Videre
Lignende selskaper
- SANDE MEIERI DAGLIGVARE AVD. 2 AS indeks 32, nr. 18 455 · sammenlign
- Balder Apotek AS indeks 32, nr. 18 458 · sammenlign
- Erling Aasheim AS indeks 32, nr. 18 461 · sammenlign
- House of Wine AS indeks 32, nr. 18 464 · sammenlign
- Fagmiljø AS indeks 32, nr. 18 468 · sammenlign