Compile AS

Org.nr. 921659512 · Færder · Stiftet 2018 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2024

48av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 739 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 788 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Compile AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,8 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 20,3 % (median 39,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 4,8 % 3,1 % 54 %
Resultatmargin 4,9 % 3,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,5 % 6,9 % 57 %
Egenkapitalandel 20,3 % 39,5 % 34 %
Gjeldsgrad 3,93 1,08 23 %
Likviditetsgrad 1 1,24 1,55 39 %
Omsetningsvekst 66,3 % 8,0 % 83 %
Omsetning per ansatt1,02 MNOK0,61 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 48 gjør Compile AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Compile AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Compile AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 20,3 % i 2024, og er nr. 1 788 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 66 % og egenkapitalandelen falt fra 45,5 % til 20,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,4 MNOK 17,7 6 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,4 MNOK
minus netto gjeld −2,6 MNOK
14,3 9 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,8 MNOK 2,6 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet55 vekt 30 %
Soliditet29 vekt 25 %
Likviditet39 vekt 15 %
Vekst83 vekt 15 %
Konsistens41 vekt 15 %

Varighet: 52 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Compile AS?

Driftsmarginen var 4,8 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.

Hvor solid er Compile AS?

Egenkapitalandelen var 20,3 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 3,93 (median 1,08).

Hvordan er likviditeten i Compile AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2024 (median 1,55).

Hvordan står Compile AS i Informasjon og kommunikasjon?

Compile AS er nr. 1 788 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 739 av 1 371. Omsetningen endret seg 66,3 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
18. april 2024 Valgdirektoratet Anskaffelse av konsulentbistand - Systemutviklere verdi ikke oppgitt 72000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921659512
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. april 2026
Stiftet
5. oktober 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,08 MNOK
Forretningsadresse
Porfyrveien 23B, 3140 NØTTERØY (FÆRDER)
Kommune
Færder rang 8–17 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Færder. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
6
Største eier
36,4 % · tre største 85,7 %
Fordeling
selskaper 86 % · privatpersoner 14 % · utenlandske 36 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 37 år)
  • Anders Technology BV (Nederland) · 36,4 %
  • Jholding AS · 36,4 %
  • Overberget Holding AS · 12,9 %
  • 3 privatpersoner · 14,3 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks554854
Rang1 2171 7881 360
Driftsmargin10,2 %4,8 %12,4 %
Totalrentabilitet18,1 %10,5 %33,9 %
Egenkapitalandel45,5 %20,3 %15,9 %
Likviditetsgrad 11,291,241,19
Omsetningsvekst–66,3 %28,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,9 MNOK8,2 MNOK10,5 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK0,4 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,4 MNOK1,8 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK0,3 MNOK1,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,8 MNOK3,9 MNOK5,3 MNOK
Omløpsmidler2,0 MNOK3,8 MNOK5,3 MNOK
Egenkapital1,3 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,7 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK3,1 MNOK4,5 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK3,1 MNOK4,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6267001.